9:00 - 17:00

Час роботи Пн - Пт

+38067 318 7786

Номер для безкоштовної консультації

Facebook

Чи буде суд якщо я не піду, хоч і отримав повідомлення як відповідач?

          У випадку розгляду цивільної справи за правилами Цивільно-процесуального кодексу, суд має право ухвалити заочне рішення за доказами, що містяться у справі, якщо позивач не заперечує проти такого вирішення справи. При цьому відповідач, який не з’явився до судового засідання, має бути повідомлений належним чином, а заява про розгляд справи за його відсутності або повідомлення ним поважних причин неявки, від нього не надходили. Виключний перелік поважних причин законодавством не визначений, тому визнання причин поважними залишається на розгляд суду....

Читати далі

Арештували “зарплатний” рахунок

Ваша банківська картка для отримання заробітної плати, стипендії,  пенсії, соціальної допомоги заблокована через арешт, накладений виконавчою службою? Звісно, борги треба повертати, а за вчинки - відповідати і оплата заборгованості - це найшвидший засіб вирішення проблеми та зняття арешту.    Але ж, чи має виконавча служба безумовне право так вчиняти, наче не існує ані статті 43 Конституції України та статті 2 Кодексу законів про працю України, ані статті 1 Першого протоколу до Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод? Адже всі ці нормативно-правові акти зобов’язують державу гарантувати та захищати право громадянина на своєчасне отримання винагороди за свою працю, сама ж...

Читати далі

Чи можуть бабуся і дідусь бачитися з онуком, якщо діти розлучилися?

         Так, стаття 257 Сімейного кодексу України надає бабі і діду право на спілкування зі своїми онуками та прийняття участі у їх вихованні. Той з батьків, з ким проживає дитина не має право перешкоджати у здійсненні бабою та дідом цього права.           Якщо дорослі не можуть домовитися добровільно, з метою захисту інтересів дитини питання щодо вчинення перешкод у спілкуванні з дитиною може бути розглянуто органами опіки та піклування чи безпосередньо в судовому порядку.           Адвокат компанії «Вікторем» допоможе Вам скласти позовну заяву до суду та захистить Ваші інтереси в суді....

Читати далі

Як отримати дублікат свідоцтва про смерть

          Повторне свідоцтво про смерть може отримати другий з подружжя та близькі родичі померлого (діти, у тому числі й усиновлені, брати і сестри, онуки, дід і баба померлого як з боку батька, так і з боку матері) або особі, яка є спадкоємцем, якщо родинні стосунки або право на спадщину підтверджуються документально.           Якщо така особа не може особисто отримати свідоцтво, необхідно скласти нотаріально посвідчене доручення з наданням такого права будь-якій іншій особі.           Подати заяву про отримання повторного свідоцтво про смерть можна у відділ державної реєстрації актів цивільного стану незалежно...

Читати далі

Якщо втрачено свідоцтво про народження?

          Ви можете повторно отримати свідоцтво про народження у відділі реєстрації актів цивільного стану особисто у день звернення або протягом 15-ти днів після подання письмового запиту.           Повторні свідоцтва про народження дітей видаються батькам та усиновителям незалежно від віку дітей.           Якщо Вам виповнилося 16-ть років, Ви можете отримати повторне свідоцтво за наявності паспорту....

Читати далі

Чи можна отримати декретні, якщо я безробітна?

          Для отримання допомоги по вагітності та пологам Вам потрібно у жіночій консультації за місцем перебування на обліку отримати медичну довідку встановленого зразку та довідку з центру зайнятості. Ці документи необхідно надати до регіонального відділення управління праці та соціального захисту населення за місцем реєстрації.           Зверніть увагу, що термін звернення до органів соціального захисту не може перевищувати шість місяців з дня закінчення відпустки по пологах, зазначеного у медичній довідці....

Читати далі

Чи дійсний паспорт без прописки?

          Відсутність позначки про реєстрацію місця проживання не є підставою вважати паспорт громадянина України недійсним. Недійсним вважається паспорт, в якому не вклеєно фотокарток при досягненні його власником 25- і 45-річного віку.           Але, пам’ятайте, особа, яка знялася з реєстрації місця проживання в одному місці, має 30 календарних днів на те, щоб зареєструватися в іншому. Згідно Кодексу про адміністративні правопорушення України, особа, яка порушила термін реєстрації вперше, матиме попередження. А вдруге, протягом року – штраф від 17 до 51 грн....

Читати далі

Відмовляються ремонтувати телефон на гарантії чи мають право на це?

      Ні, не мають. Стаття 8 Закону України «Про захист прав споживачів» захищає Ваше, як споживача, право вимагати, у випадку виявлення недоліків товару протягом гарантійного строку, наступне: пропорційного зменшення ціни; безоплатного усунення недоліків товару в розумний строк; відшкодування витрат на усунення недоліків товару.      Такі недоліки усуваються протягом 14-ти днів або в інший строк за Вашою згодою. За Вашим бажанням (письмовим), можна отримати на час ремонту аналогічний товар. А за кожний день затримки надання аналогічного товару чи усунення недоліків Вашого товару, маєте право отримати  неустойка в розмірі одного відсотка вартості товару.      Адвокати компанії «Вікторем» допоможуть Вам захистити...

Читати далі

До якого суду подавати заяву про розлучення?

     Відповідно до статті 28 Цивільно-процесуального кодексу України, позови про розірвання шлюбу можуть пред’являтися за зареєстрованим місцем проживання чи перебування позивача також у разі, якщо на його утриманні є малолітні або неповнолітні діти або якщо він не може за станом здоров’я чи з інших поважних причин виїхати до місця проживання відповідача. За домовленістю подружжя справа може розглядатися за зареєстрованим місцем проживання чи перебування будь-кого з них.      Юристи компанії «Вікторем» допоможуть Вам скласти позовну заяву до суду та захистять Ваші інтереси в суді....

Читати далі

Рішення трудових спорів

Строки у вирішенні трудових спорів Строки звернення до суду для вирішення трудових спорів встановлено у статті 233 Кодексу Законів про працю України (далі – «КЗпП»).   Працівник може звернутися з заявою про вирішення трудового спору безпосередньо до районного, районного у місті, міського чи міськрайонного суду: 1.В тримісячний строк з дня, коли він дізнався або повинен був дізнатися про порушення свого права; 2.В місячний строк з дня вручення копії наказу про звільнення або з дня видачі трудової книжки у справах про звільнення; 3.Без обмеження будь-яким строком з позовом про стягнення належної йому заробітної плати у разі порушення законодавства про оплату праці; Власник або уповноважений ним орган...

Читати далі