9:00 - 17:00

Час роботи Пн - Пт

+38067 318 7786

Номер для безкоштовної консультації

Facebook

Чи можна виїхати за кордон з ID карткою?

           Паспорт громадянина України є документом, що посвідчує особу та підтверджує громадянство України на території України, а паспорт громадянина України для виїзду за кордон є документом, що посвідчує особу та підтверджує громадянство України особи, на яку він оформлений, за кордоном і дає право цій особі на виїзд з України і в’їзд в Україну (ч.1 ст. 21 та ч.1 ст. 22 Закону України «Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус»). Отже, для виїзду за кордон потрібно використовувати закордонний паспорт громадянина України. Виїзд за кордон по паспорту громадянина...

Читати далі

Чи можу я обробляти землю, якщо господар кинув її і поїхав?

          Така діяльність може бути кваліфікована як самовільне зайняття земельної ділянки. Це пов’язано з порушенням належного власнику земельної ділянки права на розпорядження нею та тягне цивільну, адміністративну або кримінальну відповідальність. За статтею 53-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення самовільне зайняття земельної ділянки є адміністративним правопорушенням, за його вчинення передбачено накладення штрафу на громадян від 10-ти до 50-ти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. За статтею 197-1 Кримінального кодексу України встановлена і кримінальна відповідальність за самовільне зайняття земельної ділянки, яким завдано значної шкоди її власнику, у вигляді штрафу від 200 до 300 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арешту на...

Читати далі

Як узнати чи маю я право на додаткову відпустку за дітей?

           За статтею 19 Закону України «Про відпустки» право на додаткові соціальні відпустки мають наступні особи: жінка, яка працює і має двох або більше дітей віком до 15-ти років; жінка, яка працює і має дитину-інваліда; жінка, яка усиновила дитину; мати інваліда з дитинства підгрупи А I групи; одинока мати (батько); батько інваліда з дитинства підгрупи А I групи, який виховує його без матері (у т.ч. у разі тривалого перебування матері в лікувальному закладі); особа, яка взяла під опіку дитину або інваліда з дитинства підгрупи А I групи, чи одному із прийомних батьків. Право на таку відпустку...

Читати далі

Як я можу уникнути оплати судового збору?

           Ви можете звернутися до суду із заявою щодо відстрочення, розстрочення сплати судового збору, зменшення його розміру чи звільнення від його сплати. Із урахуванням Вашого майнового стану, суд може задовільнити це прохання за умовами, якщо: розмір судового збору перевищує 5% розміру річного доходу позивача за попередній календарний рік; позивач є військовослужбовцем; позивач має дитину до 14 років або дитину з інвалідністю, якщо інший з батьків ухиляється від сплати аліментів; позивач є одинокою матір’ю (батьком) і має дитину до 14 років або дитину з інвалідністю; позивач є членом малозабезпеченої чи багатодітної сім’ї; позивачем є особа, яка діє...

Читати далі

Де прописати дитину, якщо батьки за різними адресами?

          Якщо реєстрація місця проживання батьків здійснена за різними адресами, місце проживання дитини, яка не досягла 14 років, реєструється разом з одним із батьків за письмовою згодою другого з батьків. Реєстрація відбувається у присутності обох батьків або на підставі письмової згоди другого з батьків, засвідченої в установленому порядку. Виключенням є випадки, коли місце проживання дитини визначено відповідним рішенням суду або рішенням органу опіки та піклування....

Читати далі

Коли можуть застосувати дисциплінарне стягнення, якщо я у відпустці?

          Роботодавець має право застосувати дисциплінарне стягнення (догану або звільнення) не пізніше одного місяця з дня виявлення проступку. В цей час не враховується період звільнення працівника від роботи у зв’язку з тимчасовою непрацездатністю або його перебування у відпустці. Дисциплінарне стягнення не може бути застосоване пізніше шести місяців із дня вчинення проступку....

Читати далі

Якщо не відповіли на моє звернення, яка відповідальність?

          За статтею 20 Закону України «Про звернення громадян» Ваше звернення, якщо воно не потребує додаткового вивчення мало бути розглянуто невідкладно, але не пізніше 15-ти днів, в іншому випадку - протягом одного місяця з дня отримання. У випадку, коли Ваше питання неможливо вирішити протягом одного місяця, загальний термін розгляду не повинен перевищувати 45-ти днів, з додатковим повідомленням про це особи, яка звернулася. Порушення вимог цього закону, незаконна відмова у прийнятті та розгляді звернення (ст. 212-3 Кодексу про адміністративні правопорушення) тягнуть накладення штрафу на посадових осіб від 25-ти до 50-ти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, а повторне вчинення...

Читати далі

Скільки вихідних я маю як донор?

           Стаття 124 Кодексу законів про працю надає донору право на день відпочинку із збереженням середнього заробітку після кожного дня здійснення донації, навіть у свій вихідний день. А в день медичного обстеження та донації, працівник звільняється від роботи із збереженням середнього заробітку. Середній заробіток зберігається за працівником за рахунок коштів роботодавця. День відпочинку працівник може приєднати до своєї щорічної відпустки за бажанням і використати протягом року....

Читати далі

Як отримати дозвіл на вивезення дитини, якщо батько за кордоном?

           Згоду на вивезення дитини віком до 16-ти років, батько, який знаходиться за кордоном, може скласти у дипломатичному представництві або консульській установі України за кордоном або у нотаріуса відповідної держави перебування. Згода, посвідчена нотаріусом в подальшому має бути легалізована або засвідчена апостилем, якщо цього вимагає міжнародний договір України. У такій згоді має бути зазначені громадянство, прізвище, ім’я, по-батькові і дата народження особи, яка надає згоду; громадянство, прізвище, ім’я, по-батькові і дата народження особи, якій надається згода; громадянство, прізвище, ім’я, по-батькові і дата народження дитини; держава прямування і часовий проміжок перебування у цій державі....

Читати далі

Як розлучитися, якщо дитині немає року?

           Подати до суду позовну заяву про розлучення можна тільки з моменту досягнення дитиною одного року. Таке застереження передбачене статтею 110  Сімейного кодексу України з метою захисту інтересів жінки та дитини. До тих пір суд змушений буде відмовляти Вам у прийнятті позовної заяви. Виключенням можуть бути випадки: якщо одним із подружжя було скоєно злочин щодо іншого з них або дитини; якщо батьком дитини був визнаний інший чоловік (не чоловік з подружжя) або суд виключив дані про батька дитини з актового запису про народження....

Читати далі