9:00 - 17:00

Час роботи Пн - Пт

+38067 318 7786

Номер для безкоштовної консультації

Facebook

Як стягнути аліменти на дитину, якщо батько мешкає за кордоном?

          За відсутності можливості домовитися з батьком дитини, Ви маєте право скористатися одним із шляхів судового вирішення проблеми. По-перше, звернутися до українського суду за місцем своєї реєстрації із позовною заявою. Рішення українського суду має бути визнано та виконано за кордоном, що залежить від наявності чи відсутності правових договорів між Україною та відповідною державою. По-друге, звернутися до суду цієї держави і отримати його рішення, яке буде виконуватися за місцем проживання (перебування) батька чи за місцем розташування його майна. Це можна зробити за допомогою територіального управління юстиції за місцем Вашої реєстрації....

Читати далі

Як отримати ЕЦП?

           Кваліфікований електронний підпис (електронний цифровий підпис) можна отримати шляхом звернення до одного з надавачів електронних довірчих послуг, наприклад: Державна податкова служба, Акредитований центр сертифікації ключів Міністерства внутрішніх справ, Приватбанк, ДП «Дія» тощо. Ця послуга може надаватися безкоштовно або за певну плату, за особистим зверненням або в онлайн режимі. Звертаючись особисто, необхідно подати реєстраційну форму із зазначенням паспортних даних та номера платника податків. Термін дії сертифікату, який надає можливість користуватися електронним підписом - від одного до двох років....

Читати далі

Я вийшла заміж – як змінити прізвище в трудовій книжці?

            Відповідно до Інструкції про порядок ведення трудових книжок працівників, зміна записів у трудових книжках про прізвище, ім’я, по батькові здійснюється роботодавцем за останнім місцем роботи на підставі документів (паспорт, свідоцтво про шлюб тощо). Зміни вносяться із посиланням на номер і дату відповідних документів. Колишні відомості закреслюються і записуються нові дані на внутрішньому боці обкладинки і завіряються підписом керівника підприємства або печаткою відділу кадрів....

Читати далі

Чи є ще покарання за виготовлення самогону?

          Так, Кодекс України про адміністративні правопорушення передбачає відповідальність за виготовлення, зберігання самогону та апаратів для його вироблення, за придбання самогону та інших міцних спиртних напоїв домашнього виробництва. Міцними вважаються напої від 35 градусів. Статті 176-177 Кодексу передбачають накладення штрафу від трьох до десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян за виготовлення та зберігання, а за придбання – від одного до п’яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян....

Читати далі

Який розмір виконавчого збору?

          Виконавчий збір стягується державним виконавцем у розмірі: 10% суми, що підлягає примусовому стягненню, поверненню, або вартості майна боржника, що підлягає передачі стягувачу за виконавчим документом; 2 мінімальних розмірів заробітної плати з боржника - фізичної особи та в розмірі 4 мінімальних розмірів заробітної плати з боржника - юридичної особи за примусове виконання рішення немайнового характеру; 10 % суми заборгованості зі сплати аліментів при наявності заборгованості зі сплати аліментів, сукупний розмір якої, перевищує суму відповідних платежів за 12 місяців. Якщо рішення про стягнення коштів було виконано боржником частково до винесення постанови про відкриття виконавчого провадження, сума виконавчого збору...

Читати далі

Як отримати звання “Мати-героїня”?

            Звання «Мати-героїня» може бути присвоєне жінці, яка народила та виховала до восьмирічного віку п’ятьох і більше дітей, в т.ч. усиновлених дітей. При присвоєнні цього звання враховується особистий внесок у вихованні дітей у сім’ї, створення сприятливих умов для здобуття дітьми освіти, розвитку їх творчих здібностей, формування високих духовних і моральних якостей. Звертається увага на відношення жінки та членів сім’ї до праці, відсутність у жінки та членів сім’ї притягнень до кримінальної, адміністративної та дисциплінарної відповідальності, асоціальної поведінки, шкідливих звичок. Для отримання звання до органів місцевого самоврядування за місцем реєстрації подають заяву та необхідні документи (паспорт, трудову...

Читати далі

Чи маю я право на премію, якщо працюю за сумісництвом?

          Ви, як працівник за сумісництвом, отримуєте заробітну плату за роботу, що виконана фактично на підставі трудового договору. Отже, на Вас поширюються всі права, гарантії та обов’язки, передбачені чинним законодавством та внутрішніми нормативними актами. Робота за сумісництвом має оплачуватися відповідно до посади, яка обіймається працівником, в т.ч. з урахуванням надбавок, доплат і премій. І, якщо положення про преміювання, що діє на підприємстві (чи інший локальний нормативний акт) не містить протилежного, працівник за сумісництвом має право на отримання премії. Бажано, щоб у локальному нормативному акті були визначені умови преміювання працівників за сумісництвом, але відсутність таких положень не...

Читати далі

Чи можна виїхати за кордон з ID карткою?

           Паспорт громадянина України є документом, що посвідчує особу та підтверджує громадянство України на території України, а паспорт громадянина України для виїзду за кордон є документом, що посвідчує особу та підтверджує громадянство України особи, на яку він оформлений, за кордоном і дає право цій особі на виїзд з України і в’їзд в Україну (ч.1 ст. 21 та ч.1 ст. 22 Закону України «Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус»). Отже, для виїзду за кордон потрібно використовувати закордонний паспорт громадянина України. Виїзд за кордон по паспорту громадянина...

Читати далі

Чи можу я обробляти землю, якщо господар кинув її і поїхав?

          Така діяльність може бути кваліфікована як самовільне зайняття земельної ділянки. Це пов’язано з порушенням належного власнику земельної ділянки права на розпорядження нею та тягне цивільну, адміністративну або кримінальну відповідальність. За статтею 53-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення самовільне зайняття земельної ділянки є адміністративним правопорушенням, за його вчинення передбачено накладення штрафу на громадян від 10-ти до 50-ти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. За статтею 197-1 Кримінального кодексу України встановлена і кримінальна відповідальність за самовільне зайняття земельної ділянки, яким завдано значної шкоди її власнику, у вигляді штрафу від 200 до 300 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арешту на...

Читати далі

Як узнати чи маю я право на додаткову відпустку за дітей?

           За статтею 19 Закону України «Про відпустки» право на додаткові соціальні відпустки мають наступні особи: жінка, яка працює і має двох або більше дітей віком до 15-ти років; жінка, яка працює і має дитину-інваліда; жінка, яка усиновила дитину; мати інваліда з дитинства підгрупи А I групи; одинока мати (батько); батько інваліда з дитинства підгрупи А I групи, який виховує його без матері (у т.ч. у разі тривалого перебування матері в лікувальному закладі); особа, яка взяла під опіку дитину або інваліда з дитинства підгрупи А I групи, чи одному із прийомних батьків. Право на таку відпустку...

Читати далі