9:00 - 17:00

Час роботи Пн - Пт

+38067 318 7786

Номер для безкоштовної консультації

Facebook

Чи можу я купити квартиру на дитину?

          Так, можете. Для того, щоб здійснити купівлю нерухомості на неповнолітню особу необхідно підготувати свідоцтво про народження дитини і її ідентифікаційний код, паспорти та ідентифікаційні коди батьків. Обов’язковою умовою придбання майна за участю дитини є отримання згоди державного органу опіки і піклування за місцем реєстрації проживання. Якщо дитина не досягла 14-ти річного віку, операція з купівлю здійснюється батьками, а з 14-ти до 18-ти років – за згодою батьків, посвідченої нотаріально....

Читати далі

Як дізнатися чи заборонено мені виїжджати за кордон?

           Для того, щоб дізнатися чи є у Вас обмеження щодо перетину кордону України, радимо Вам подати письмовий запит до Державної прикордонної служби України. Ви можете подати запит особисто або надіслати поштою. У запиті вкажіть прізвище, ім’я, по-батькові, місце проживання (місце перебування) та документ, який посвідчує Вашу особу або особу, яка діє в Ваших інтересах.           Відповідно до Закону України «Про звернення громадян» очікуйте відповідь протягом 30-ти днів. Ви отримаєте відповідь протягом 5-ти днів за результатами адвокатського запиту, звернувшись за допомогою адвоката юридичної компанії «Вікторем»....

Читати далі

Як отримати дублікат свідоцтва про смерть

          Повторне свідоцтво про смерть може отримати другий з подружжя та близькі родичі померлого (діти, у тому числі й усиновлені, брати і сестри, онуки, дід і баба померлого як з боку батька, так і з боку матері) або особі, яка є спадкоємцем, якщо родинні стосунки або право на спадщину підтверджуються документально.           Якщо така особа не може особисто отримати свідоцтво, необхідно скласти нотаріально посвідчене доручення з наданням такого права будь-якій іншій особі.           Подати заяву про отримання повторного свідоцтво про смерть можна у відділ державної реєстрації актів цивільного стану незалежно...

Читати далі

Моя відпустка припадає на вихідний 14 жовтня, чи враховується він?

          Святкові та неробочі дні, визначені статтею 73 Кодексу законів про працю не враховуються у визначенні тривалості щорічної відпустки і соціальної додаткової відпустки на дітей. Ця норма не поширюються на інші види відпусток.           Отже, якщо дні Вашої відпустки припадають на святковий чи неробочий день, то на ці дні відпустка продовжується, але такі дні не оплачуються....

Читати далі

Скільки я повинен сплачувати аліментів на одну дитину?

          Батьки самі можуть домовитися про сплату аліментів і добровільно визначити суму платежів. Якщо ж за домовленістю не виходить вирішити це питання, аліменти присуджуються за рішенням суду від дня подання позовної заяви. Суд встановлює розмір аліментів, беручи до уваги наступне:           Стаття 182 Сімейного кодексу України зазначає, що аліменти повинні забезпечувати повноцінний, всебічний розвиток дітей на достатньому рівні. Мінімальний гарантований розмір аліментних виплат на одну дитину встановлений на рівні не нижче 50% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку. Стаття 183 Сімейного кодексу України встановлює скільки відсотків аліменти становлять від доходу громадян: на одну...

Читати далі

Якщо втрачено свідоцтво про народження?

          Ви можете повторно отримати свідоцтво про народження у відділі реєстрації актів цивільного стану особисто у день звернення або протягом 15-ти днів після подання письмового запиту.           Повторні свідоцтва про народження дітей видаються батькам та усиновителям незалежно від віку дітей.           Якщо Вам виповнилося 16-ть років, Ви можете отримати повторне свідоцтво за наявності паспорту....

Читати далі

Роботодавець не хоче приймати заяву про звільнення, що роботи?

          Якщо роботодавець відмовляється прийняти та підписати Вашу заяву про звільнення – надсилайте заяву поштовим відправленням з повідомленням про вручення. День, в який роботодавець отримає Вашу заяву буде вважатися днем її подання. В останній день роботи вимагайте остаточний розрахунок та трудову книжку. Якщо Вам буде відмовлено – наступного дня можна не виходити на роботу та звертатися до суду.           Крім того, можна звернутися до Головного управління Держпраці за місцем знаходження підприємства із скаргою. У цьому випадку керівник підприємства буде притягнутий до відповідальності.            У разі необхідності звернення до суду, юристи...

Читати далі

Як зареєструвати народження дитини?

          Зареєструвати народження дитини батькам необхідно не пізніше 1 місяця від дня пологів, звернувшись до відділу РАЦС або Центру надання адміністративних послуг за місцем народження дитини або за місцем проживання одного з батьків. Обоє батьків повинні бути присутніми при поданні заяви, якщо вони мають різні прізвища. Разом із заявою батьки подають лікарське свідоцтво про народження, паспорти або документи, що засвідчують особи батьків, свідоцтво про шлюб.           Одночасно з державною реєстрацією народження дитини здійснюється визначення походження дитини та присвоєнням їй імені, прізвища та по батькові. Якщо на час народження дитини мати перебуває у шлюбі,...

Читати далі

Чи можна отримати декретні, якщо я безробітна?

          Для отримання допомоги по вагітності та пологам Вам потрібно у жіночій консультації за місцем перебування на обліку отримати медичну довідку встановленого зразку та довідку з центру зайнятості. Ці документи необхідно надати до регіонального відділення управління праці та соціального захисту населення за місцем реєстрації.           Зверніть увагу, що термін звернення до органів соціального захисту не може перевищувати шість місяців з дня закінчення відпустки по пологах, зазначеного у медичній довідці....

Читати далі

Як виписати людину?

           Зняття з реєстрації місця проживання здійснюється за заявою особи, яка бажає припинити реєстрацію за відповідною адресою. Така особа подає заяву до Центру надання адміністративних послуг, в якій викладається прохання зняти її з реєстрації. Одночасно із зняттям з реєстрації можна зареєструвати нове місце проживання.            Зняття з реєстрації місця проживання особи без її згоди здійснюється шляхом подання позовної заяви до суду. До позову власник житла має надати документи, які підтверджують право володіння житлом та обґрунтовані підстави для зняття людини з реєстрації.            Адвокати компанії «Вікторем» допоможуть Вам скласти позовну заяву...

Читати далі