9:00 - 17:00

Час роботи Пн - Пт

+38067 318 7786

Номер для безкоштовної консультації

Facebook

Які документи потрібні щоб змінити ім’я дитині?

          Для зміни імені дитині Вам необхідно подати заяву про зміну імені в письмовій формі та надати паспорт громадянина України у відділення РАЦС за місцем проживання дитини. Якщо дитині вже виповнилося 14-ть років, заяву вона подає особисто, а батьки повинні надати письмову згоду на зміну імені. Така згода подається тільки від одного з батьків за умови, коли другий помер, визнаний безвісно відсутнім, оголошений померлим, визнаний обмежено дієздатним, недієздатним, позбавлений батьківських прав або відомості про нього виключено з актового запису про народження дитини чи внесені до нього за заявою матері....

Читати далі

Чи можу я працювати неповний робочий день?

           Так, стаття 56 Кодексу законів про працю надає Вам таке право. За Вашою заявою роботодавець може встановити неповний робочий день або неповний робочий тиждень. А якщо заявник – вагітна жінка чи жінка, яка має дитину віком до 14 років або дитину з інвалідністю, в тому числі таку, що знаходиться під її опікуванням, або здійснює догляд за хворим членом сім'ї відповідно до медичного висновку, роботодавець  зобов'язаний встановити їй неповний робочий день або неповний робочий тиждень.            Робота на таких умовах не тягне за собою обмеження будь-яких трудових прав працівника. Оплата праці здійснюється у...

Читати далі

Коли я повинен виконати рішення суду?

          Рішення суду виконується після набуття чинності таким рішенням. Ви можете виконати рішення суду добровільно. Добровільним вважається виконання рішення суду з моменту набуття ним чинності до відкриття виконавчого провадження. Якщо Ви ще не виконали рішення суду, а виконавче провадження вже відкрито, виконавча служба надсилає виконавчий лист дає Вам 10 днів для його виконання. І тільки після цього розпочинається стадія примусового виконання....

Читати далі

Моїй нареченій 16 років, як нам побратися?

          Згідно 23 статті Сімейного кодексу України, Вашій нареченій може бути надано право на шлюб за рішенням суду. Вона, особисто, якщо вже виповнилося 16-ть років, може подати заяву до суду. Суд заслуховує позицію батьків неповнолітньої особи, розглядає докази (якими може бути спільне проживання, народження дитини, вагітність) та визначає, чи відповідатиме інтересам неповнолітньої особи ранній шлюб.           Юристи компанії «Вікторем» допоможуть Вам скласти заяву до суду....

Читати далі

Я приватизував земельну ділянку чи має право на неї дружина у разі розлучення?

          Земельна ділянка, набута внаслідок безоплатної передачі її чоловіку або дружині із земель державної або комунальної власності, в т.ч. приватизації, належить до особистої приватної власності тому із подружжя, хто використав своє право на безоплатне отримання такої ділянки.           Виключення становить часовий проміжок з 8 лютого 2011 року до 12 червня 2012 року, коли земельна ділянка набута внаслідок приватизації визнавалася спільною сумісною власністю подружжя....

Читати далі

Чи можу я забрати заяву про звільнення за згодою сторін?

           Припинення трудового договору за пунктом 1 частини першої статті 36 Кодексу законів про працю України (за згодою сторін) відбувається за домовленістю між працівником і роботодавцем. Тобто Ви домовляєтесь із своїм роботодавцем про дату звільнення, зручну для обох, без відпрацювання 14-ти денного терміну. Отже, якщо Ви передумали звільнятися, то і анулювати таку домовленість можна теж за згодою обох сторін....

Читати далі

Які документи потрібні для реєстрації шлюбу з іноземцем?

           Для реєстрації шлюбу з громадянином іноземної країни, Ви маєте право звернутися до будь-якого відділу реєстрації актів цивільного стану на території України. До заяви про реєстрацію шлюбу додаються паспорти та документ, який підтверджує законні підстави перебування іноземного громадянина на території України. Якщо документи складені за межами території України, їх треба перекласти українською мовою та нотаріально засвідчити переклад....

Читати далі

Я потрапив до реєстру боржників, чим це мені загрожує?

             Якщо Вас було включено до Єдиного реєстру боржників, то тепер Ви не маєте змоги здійснити наступне: - відчужувати чи придбавати майно; - виїжджати з країни; - користуватися своїм транспортним засобом; - відкривати поточні рахунки в банках; - полювати; - користуватися вогнепальною мисливською, пневматичною або охолощеною зброєю....

Читати далі

Колишня дружина не дає бачити дитину – що робити?

          Відповідно до статті 157 Сімейного кодексу України питання виховання дитини вирішується батьками спільно. Батьки мають право укласти договір щодо здійснення батьківських прав та виконання обов'язків тим з них, хто проживає окремо від дитини. Договір укладається у письмовій формі та підлягає нотаріальному посвідченню.           Якщо ж батьки не можуть дійти згоди, за заявою матері або батька дитини орган опіки та піклування визначає способи участі у вихованні дитини та спілкуванні з нею того з батьків, хто проживає окремо від неї. Рішення органу опіки та піклування є обов'язковим до виконання. Якщо рішення органів опіки не...

Читати далі

Я звільнилася, а трудову книжку не віддають, як її отримати?

          Роботодавець повинен оформити трудову книжку належним чином та передати її працівнику у день звільнення, але не пізніше наступного дня. Якщо ж роботодавець затримує видачу трудової книжки зі своєї вини, він зобов’язаний сплатити середній заробіток на час вимушеного прогулу. У такому випадку, день видачі трудової книжки буде вважатися днем звільнення.           Для того, щоб захистити свої права та отримати трудову книжку, Вам необхідно написати лист з проханням видати трудову книжку або надіслати її на зазначену адресу. Лист надсилайте поштою з повідомленням. Якщо роботодавець не відповість Вам або відмовить – звертайтеся до суду з позовною заявою та оскаржуйте бездіяльність роботодавця.      ...

Читати далі