9:00 - 17:00

Час роботи Пн - Пт

+38067 318 7786

Номер для безкоштовної консультації

Facebook

Як отримати аліменти, якщо батько дитини невідомо де?

            Якщо місце знаходження батька, що має сплачувати аліменти невідомо (або він ухиляється від сплати чи не має коштів на сплату, іншого майна; щодо нього здійснюється кримінальне провадження або він знаходиться на примусовому лікуванні, в місцях позбавлення волі, на строковій військовій службі), Ви маєте право на утримання дитини за рахунок держави. Для того, щоб призначили тимчасову державну допомогу, тому з батьків, який утримує дитину, необхідно звернутися в орган соціального захисту за своїм місцем проживання....

Читати далі

Чи можуть мене виселити із службової квартири?

          За статтею 124 Житлового кодексу  робітники і службовці, що припинили трудові відносини з підприємством, установою, організацією, підлягають виселенню з службового жилого приміщення з усіма особами, які з ними проживають, без надання іншого жилого приміщення. А стаття 125 ЖК містить перелік осіб, які не можуть бути виселені без надання іншого жилого приміщення. Наприклад, особи, які відпрацювали на підприємстві, в установі, організації, що надали їм жиле приміщення, не менше 10 років, користуються  правом отримання іншого житлового приміщення....

Читати далі

Чи повинен я як інвалід сплачувати судовий збір?

          Стаття 5 Закону України «Про судовий збір» передбачає категорії осіб які звільняються від сплати судового збору під час розгляду справи в усіх судових інстанціях. Пункт 9 цієї статті надає таке право особам з інвалідністю 1 та 2 груп, законним представникам дітей з інвалідністю і недієздатних осіб з інвалідністю....

Читати далі

Скільки років можна знаходитися в декреті?

            По закінченню відпустки в зв'язку з пологами та вагітністю жінка має право отримати відпустку по догляду за дитиною до трьох років. Для цього необхідно подати заяву роботодавцю, який оформляє таку відпустку відповідним наказом. Не надається відпустка по догляду за дитиною, якщо така дитина перебуває на утриманні держави. Якщо дитина потребує домашнього догляду за медичним висновком, відпустка надається в обов'язковому порядку і триває не довше ніж до досягнення дитиною шестирічного віку. За законодавством роботодавець не зобов’язаний зберігати заробітну плату працівника за цей період....

Читати далі

Як визнати договір недійсним?

          Договір можна визнати недійсним за декількома підставами, передбаченими законодавством, в т.ч. якщо: в момент укладення договору не було дотримано вимог про відповідність вимогам законодавства, інтересам держави та суспільства, стосовно повного обсягу цивільної дієздатності, реальності волевиявлення та настання наслідків; договір суперечить інтересам держави та суспільства, його моральним принципам; договір укладено особою, що не має ліцензії на господарську діяльність, яку здійснює; договір укладено внаслідок обману; договір укладено під впливом насильства, фізичного чи психічного тиску; договір укладено з метою приховування правочину, який було реально здійснено тощо. ...

Читати далі

Чи буде суд якщо я не піду, хоч і отримав повідомлення як відповідач?

          У випадку розгляду цивільної справи за правилами Цивільно-процесуального кодексу, суд має право ухвалити заочне рішення за доказами, що містяться у справі, якщо позивач не заперечує проти такого вирішення справи. При цьому відповідач, який не з’явився до судового засідання, має бути повідомлений належним чином, а заява про розгляд справи за його відсутності або повідомлення ним поважних причин неявки, від нього не надходили. Виключний перелік поважних причин законодавством не визначений, тому визнання причин поважними залишається на розгляд суду....

Читати далі

Чи можу я подати на аліменти, якщо ми не розлучені?

          Так, можете. Згідно із Сімейним кодексом України стягнення аліментів на дитину у судовому порядку без розлучення відбувається за загальними правилами призначення аліментів. Вам необхідно подати до суду позовну заяву і суддя призначить суму аліментів. Суд визначає суму аліментів, виходячи з Ваших позовних вимог та враховує матеріальний стан платника, стан його здоров’я та інші обставини....

Читати далі

Як звільнитися, якщо у мене випробувальний термін?

          Впродовж строку випробування працівник може бути звільнений за всіма підставами, визначеними в Кодексі законів про працю України, бо на такого працівника в період випробування поширюється в повному обсязі законодавство про працю. Отже, Ви маєте право звільнитися за власним бажанням, письмово попередивши про це роботодавця за 14 днів або за згодою сторін (Ви маєте домовитися про дату звільнення з роботодавцем). Крім того, Ви можете скористатися за статтею 38 КЗПП правом звільнитися у будь-який день за наявності поважної причини (переїзд, вступ до ВНЗ, догляд за дитиною або хворим тощо). ....

Читати далі

Чи можна на мене зробити дарчу на будинок без моєї присутності?

          Ні, не можна. Договір дарування – це договір, в якому одна сторона передає у власність (дарує) іншій стороні майно безоплатно, а інша сторона має відреагувати: прийняти майно або відмовитися від нього. Цивільний кодекс України зазначає, що право власності на майно виникає з моменту прийняття подарованого майна, а коли дарування відбувається без попередньої згоди іншої сторони, то дарунок є прийнятим, якщо відсутня негайна заява про відмову від його прийняття. Під час нотаріального оформлення договору дарування необхідно мати документи про власність на нерухомість, паспорти та ідентифікаційні коди обох сторін.  ...

Читати далі

Сусід зайняв мою земельну ділянку, що робити?

         Якщо Ви є власником або користувачем земельної ділянки жодна особа не має право користуватися землею без Вашого дозволу. Через самовільне зайняття Вашої земельної ділянки радимо подати заяву до Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру. Інспекцією Держгеокадастру має бути проведено обстеження земельної ділянки та визначення розміру шкоди з метою здійснення заходів із притягнення порушника до відповідальності.           Окрім цього, Ви маєте право звернутись до суду із позовом про звільнення самовільно зайнятої земельної ділянки та відшкодування збитків. Адвокати компанії «Вікторем» допоможуть Вам скласти позовну заяву та захистити Ваші інтереси в суді....

Читати далі