9:00 - 17:00

Час роботи Пн - Пт

+38067 318 7786

Номер для безкоштовної консультації

Facebook

Які документи треба міняти після одруження?

          Якщо внаслідок одруження відбулася зміна прізвища, Вам протягом одного місяця обов’язково необхідно замінити паспорт громадянина України, ідентифікаційний код (облікова картка платника податків), закордонний паспорт та посвідчення водія (права). Немає необхідності змінювати документи про освіту (дипломи, сертифікати про підвищення кваліфікації тощо), трудову книжку  (в ній у відділі кадрів ставлять відповідну позначку) та правовстановлюючі документи....

Читати далі

Чи можу я повернути помилково сплачений судовий збір?

      Так, помилково сплачений судовий збір повертається за Вашим клопотанням на підставі ухвали суду. Ухвала суду про повернення судового збору з позначкою про вступ її в законну силу подається до органу Казначейства за місцем сплати  збору. До ухвали додається заява про повернення коштів з бюджету та оригінал або копія документа на переказ або паперова копія електронного розрахункового документа, які підтверджують перерахування відповідних коштів до бюджету....

Читати далі

Чи можу я контролювати як жінка витрачає аліменти?

          Так, стаття 186 Сімейного кодексу надає Вам таке право. Ви можете подати заяву до органів опіки та піклування з метою контролю за використанням аліментів. Органи опіки та піклування здійснюють  інспекційні відвідування одержувача аліментів та можуть зафіксувати факт нецільового використання грошових коштів. У разі наявності такого факту, Ви маєте право подати заяву в суд з вимогою про зменшення розміру аліментів або перерахування їх на особистий рахунок дитини....

Читати далі

Як звільнитися за згодою сторін?

             Ви маєте право написати заяву про звільнення за згодою сторін без попередження про це роботодавця за 14 днів та домовитися з ним про дату звільнення зручну для обох. Якщо Ви маєте поважні причини для звільнення, роботодавець зобов’язаний звільнити Вас будь-якою датою за Вашою вимогою. За трудовим законодавством поважними визнаються наступні причини: переїзд на нове місце проживання; переведення чоловіка/дружини на роботу в іншу місцевість; вступ до навчального закладу; неможливість проживання у даній місцевості за медичним висновком; вагітність; догляд за дитиною до 14 років або дитиною-інвалідом; догляд за хворим членом сім’ї за медичним висновком або інвалідом...

Читати далі

Чи можемо ми з дружиною укласти один заповіт на двох?

          Так, якщо у Вас с дружиною є майно, яке належить вам обом на праві спільної сумісної власності, можна скласти спільний заповіт щодо цього майна. У разі складення такого заповіту частка у спільній сумісній власності після смерті одного з подружжя переходить до іншого. До осіб-спадкоємців, які зазначені у заповіті, спадкове майно переходить у разі смерті останнього з подружжя. Кожен з подружжя має право відмовитися від спільного заповіту, що посвідчується нотаріально....

Читати далі

Як записати дитину, якщо ми не в шлюбі?

          Походження дитини від батька може бути встановлено в добровільному порядку за заявою батьків дитини, навіть, якщо вони не перебувають у шлюбі між собою. Одночасно з державною реєстрацією народження дитини здійснюється визначення походження дитини та присвоєнням їй імені, прізвища та по батькові. Батьки спільно подають письмову заяву про визнання батьківства. Якщо біологічні батьки не перебувають у шлюбі та не дійшли згоди щодо добровільного визнання батьківства, тоді факт походження дитини від батька визначається за рішенням суду....

Читати далі

Я влаштувалася на роботу, незнаючі, що вагітна, чи можуть мене звільнити?

            Стаття 184 Кодексу законів про працю України забороняє звільнення вагітних жінок і жінок, які мають дітей віком до 3-х років (до 6-ти років – ст. 179), одиноких матерів при наявності дитини віком до 14-ти років або дитини з інвалідністю з ініціативи роботодавця, крім випадків повної ліквідації підприємства, установи, організації, коли допускається звільнення з обов'язковим працевлаштуванням. ...

Читати далі

Як ділити авто при розлученні?

          Автомобіль є неподільною річчю, тому розподілити його по 50% кожному з подружжя за загальними правилами поділу спільної сумісної власності подружжя, неможливо. Найбільш поширеним способом поділити автомобіль при розлученні - це залишити його у власності одного з подружжя, зобов'язавши його при цьому виплатити іншому грошову компенсацію вартості 50% автомобіля. Найчастіше, суд залишає авто тому з подружжя, на кого зареєстрований автомобіль, хто його використовує та обслуговує. Але реєстрація транспортного засобу не надає переважного права на отримання автомобіля у власність....

Читати далі

Як дізнатися зміст заповіту?

          Відповідно до вимог Цивільного кодексу України, нотаріус, отримавши інформацію про відкриття спадщини, повинен призначити день оголошення змісту заповіту. Якщо місце проживання членів сім’ї померлого відомо, нотаріус повідомляє їм про день оголошення. В іншому випадку – розміщує повідомлення про це в друкованих засобах інформації. У зазначений день нотаріус оголошує зміст заповіту у присутності заінтересованих осіб та двох свідків, про що складається протокол.  ...

Читати далі

Моїй дитині 2 роки, чи можу я працювати в нічну зміну?

          Відповідно до ст. 176 Кодексу законів про працю України не допускається залучення до робіт у нічний час, до надурочних робіт і робіт у вихідні дні і направлення у відрядження вагітних жінок і жінок, що мають дітей віком до 3-х років. За досягненням 3-х років - за статтею 175 КЗпП, залучення жінок до робіт у нічний час не допускається, за винятком тих галузей народного господарства, де це викликається особливою необхідністю і дозволяється як тимчасовий захід. Дотепер перелік цих галузей і видів робіт не затверджений....

Читати далі