9:00 - 17:00

Час роботи Пн - Пт

+38067 318 7786

Номер для безкоштовної консультації

Facebook

Чи можу я звільнитися за власним бажанням без відпрацювання 2-х тижнів?

           Так, якщо Ви маєте на то поважні причини. Стаття 38 Кодексу законів про працю України містить перелік причин, які вважаються поважними, а саме: переїзд на нове місце проживання; переведення чоловіка або дружини на роботу в іншу місцевість; вступ до навчального закладу; неможливість проживання у даній місцевості, підтверджена медичним висновком; вагітність; догляд за дитиною до досягнення нею 14-річного віку або дитиною-інвалідом; догляд за хворим членом сім’ї відповідно до медичного висновку або інвалідом I групи; вихід на пенсію; прийняття на роботу за конкурсом.            За наявності будь-якої з цих причин, Ви можете звільнитися раніше...

Читати далі

Як приватизувати квартиру, якщо втрачено ордер?

           Ордер – це документ суворої звітності. Вам треба звернутися до комунального підприємства, куди він подавався при заселенні або до організації, якій підприємство було підпорядковано, а у випадку її відсутності чи ліквідації – до архіву.            Якщо за запитом до ЖЕКу та органів влади ордер не надано, Ви все рівно не втрачаєте право приватизації квартири, але доведеться вирішувати питання через суд. Крім документів, що можуть підтвердити Ваше проживання з певного часу, в суді  стануть корисними свідчення сусідів і родичів. За рішенням суду орган приватизації зможе провести процедуру переведення житла в приватну власність без...

Читати далі

Як розлучитися через РАЦС?

           Розлучитися шляхом подання заяви про розірвання шлюбу до відділу РАГС, подружжя лише за спільною згодою може у випадку, коли в них немає спільних неповнолітніх дітей.           Для оформлення розлучення подружжя  має звернутися за місцем реєстрації проживання одного з них із спільною заявою, яка розглядатиметься один місяць. Для звернення до відділу РАЦС необхідно мати при собі свідоцтво про одруження та паспорти. Протягом одного місяця подружжя мають право відкликати свою заяву....

Читати далі

Як виправити помилки в трудовій книжці?

       Якщо Ви (новий роботодавець або Пенсійний фонд) виявили помилки або неточності в трудовій книжці, Ви не можете виправити їх самотужки. Будь-які виправлення може зробити тільки той роботодавець, який припустився помилки. Тому, Вам слід звернутися до попереднього місця роботи для внесення виправлень. Якщо це підприємство вже ліквідовано, треба звернутися до правонаступника. У разі, коли правонаступник відсутній – до організації, якій було підпорядковано підприємство.        Якщо ж ці підприємства відсутні, необхідно звертатися до обласного чи державного архиву....

Читати далі

Не встиг прийняти спадщину – що робити?

 Стаття 1270 Цивільного кодексу України для прийняття спадщини встановлює строк у шість місяців, який починається з часу відкриття спадщини. Якщо ж спадкоємець протягом цього строку, не подав заяву про прийняття спадщини, він вважається таким, що не прийняв її.       В такому випадку у Вас є два шляхи поновити строк для прийняття  спадщини: або отримати письмову згоду від інших спадкоємців або звертатися до суду. За позовною вимогою спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити додатковий строк, достатній для подання заяви про прийняття спадщини.       Адвокати компанії «Вікторем» допоможуть Вам скласти позовну заяву та...

Читати далі

Скільки я можу отримати землі безкоштовно?

 Стаття 121 Земельного кодексу України передбачає право громадян України на безоплатну передачу їм земельних ділянок в таких розмірах: - для ведення фермерського господарства - в розмірі земельної частки (паю), визначеної для членів сільськогосподарських підприємств, розташованих на території сільської, селищної, міської ради, де знаходиться фермерське господарство. Якщо на території сільської, селищної, міської ради розташовано декілька сільськогосподарських підприємств, розмір земельної частки (паю) визначається як середній по цих підприємствах. У разі відсутності сільськогосподарських підприємств на території відповідної ради розмір земельної частки (паю) визначається як середній по району; - для ведення особистого селянського господарства - не більше 2,0 гектара; - для ведення садівництва - не більше 0,12...

Читати далі

Відмовляються ремонтувати телефон на гарантії чи мають право на це?

      Ні, не мають. Стаття 8 Закону України «Про захист прав споживачів» захищає Ваше, як споживача, право вимагати, у випадку виявлення недоліків товару протягом гарантійного строку, наступне: пропорційного зменшення ціни; безоплатного усунення недоліків товару в розумний строк; відшкодування витрат на усунення недоліків товару.      Такі недоліки усуваються протягом 14-ти днів або в інший строк за Вашою згодою. За Вашим бажанням (письмовим), можна отримати на час ремонту аналогічний товар. А за кожний день затримки надання аналогічного товару чи усунення недоліків Вашого товару, маєте право отримати  неустойка в розмірі одного відсотка вартості товару.      Адвокати компанії «Вікторем» допоможуть Вам захистити...

Читати далі

Як виписати колишнього чоловіку (дружину)?

     Зняття з реєстрації місця проживання відбувається безпосередньо за заявою особи, яка  виявляє бажання припинити реєстрацію за певною адресою. Але, якщо така особа не надає згоди на зняття з реєстрації, воно може бути здійснено і без згоди особи, в судовому порядку шляхом подання позовної заяви. До суду власник житла має подати  правовстановлюючі документи на житло і обґрунтувати вимоги, за якими реєстрація такої особи (наприклад, особи, яка вже не є членом сім’ї власника) має бути припинена.      Адвокати компанії «Вікторем» підготують відповідну доказову базу для захисту Ваших прав та інтересів в суді і прийняття позитивного рішення....

Читати далі

Як виконувати роботу, яка не визначена у посадовій інструкції?

Посадова інструкція є письмовим закріпленням (у випадку відсутності письмового трудового договору) прав і обов'язків працівника, його трудової функції. Відповідно до Кодексу законів про працю України заборонено вимагати від працівника виконання роботи, яка обумовлена трудовим договором: "Стаття 31. Заборона вимагати виконання роботи, не обумовленої трудовим договором Власник або уповноважений ним орган не має права вимагати від працівника виконання роботи, не обумовленої трудовим договором."      Якщо роботодавець порушує Ваші трудові права, звертайтеся за захистом до юридичної компанії «Вікторем»....

Читати далі

Чи можна оформити дарчу на неповнолітню дитину?

     Так, можна. Цивільний кодекс України не встановлює вікових обмежень для укладення договору дарування. Стаття 720 передбачає, що сторонами договору дарування можуть бути в т.ч. фізичні особи, юридичні особи, держава Україна, територіальна громада. Але, зверніть увагу, що укладати договори, які підлягають нотаріальному посвідченню  від імені неповнолітніх можливо тільки за згодою батьків (осіб, які їх замінюють) та з дозволу органу опіки та піклування.      Адвокати компанії «Вікторем» допоможуть Вам розібратися в особливостях договорів та обрати для Вас оптимальний варіант....

Читати далі