9:00 - 17:00

Час роботи Пн - Пт

+38067 318 7786

Номер для безкоштовної консультації

Facebook

Блог

Викторем > Блог (Page 8)

Скільки вихідних я маю як донор?

           Стаття 124 Кодексу законів про працю надає донору право на день відпочинку із збереженням середнього заробітку після кожного дня здійснення донації, навіть у свій вихідний день. А в день медичного обстеження та донації, працівник звільняється від роботи із збереженням середнього заробітку. Середній заробіток зберігається за працівником за рахунок коштів роботодавця. День відпочинку працівник може приєднати до своєї щорічної відпустки за бажанням і використати протягом року....

Читати далі

Як отримати дозвіл на вивезення дитини, якщо батько за кордоном?

           Згоду на вивезення дитини віком до 16-ти років, батько, який знаходиться за кордоном, може скласти у дипломатичному представництві або консульській установі України за кордоном або у нотаріуса відповідної держави перебування. Згода, посвідчена нотаріусом в подальшому має бути легалізована або засвідчена апостилем, якщо цього вимагає міжнародний договір України. У такій згоді має бути зазначені громадянство, прізвище, ім’я, по-батькові і дата народження особи, яка надає згоду; громадянство, прізвище, ім’я, по-батькові і дата народження особи, якій надається згода; громадянство, прізвище, ім’я, по-батькові і дата народження дитини; держава прямування і часовий проміжок перебування у цій державі....

Читати далі

Як розлучитися, якщо дитині немає року?

           Подати до суду позовну заяву про розлучення можна тільки з моменту досягнення дитиною одного року. Таке застереження передбачене статтею 110  Сімейного кодексу України з метою захисту інтересів жінки та дитини. До тих пір суд змушений буде відмовляти Вам у прийнятті позовної заяви. Виключенням можуть бути випадки: якщо одним із подружжя було скоєно злочин щодо іншого з них або дитини; якщо батьком дитини був визнаний інший чоловік (не чоловік з подружжя) або суд виключив дані про батька дитини з актового запису про народження....

Читати далі

Чи можна вийти з декрету, а потім знову повернутися в декрет?

          Згідно з частиною 3 статті 179 Кодексу законів про працю України відпустка для догляду за дитиною до досягнення нею 3-річного віку надається за бажанням жінки (чи інших осіб, передбачених законом) на підставі заяви. Протягом цього терміну Ви можете неодноразово припинити і знову поновити відпустку по догляду за дитину. Для повторного отримання відпустки Ви маєте написати заяву про її надання. Під час повернення на роботу та переривання декрету, виплата допомоги по догляду за дитиною припиняється....

Читати далі

Який розмір земельного податку?

          Ставки плати за землю та пільги щодо земельного податку, що має бути сплачений на відповідній території визначаються органами місцевого самоврядування. Ставка податку за земельні ділянки, нормативну грошову оцінку яких проведено, встановлюється у розмірі не більше 3% від їх нормативної грошової оцінки; для земель загального користування — не більше 1% від їх нормативної грошової оцінки; для сільськогосподарських угідь — не менше 0,3% та не більше 1% від їх нормативної грошової оцінки; для лісових земель — не більше 0,1% від їх нормативної грошової оцінки. Зa земельні ділянки, якi перебувають у постійному користуванні cуб’єктів господарювання (окрiм державної тa комунальної форм власності) —...

Читати далі

Як подати позов, якщо я не маю даних відповідача?

           Дійсно, за вимогами до оформлення позовної заяви необхідно зазначити прізвище, ім’я, по-батькові відповідача, місце реєстрації проживання (та адресу фактичного проживання), ідентифікаційний код, дані паспорту (номер та серія), засоби зв’язку. Якщо Ви не маєте інформації щодо відомостей про відповідача, у Вас є право подати до суду заяву з метою забезпечення доказів, на підставі якої суд зможе витребувати необхідні документи. Зверніть увагу на те, що відомості про місце реєстрації проживання відповідача мають бути зазначені у позовній заяві обов’язково....

Читати далі

Якщо ФОП не бажає ставити печатку в моїй трудовій книжці?

          У липні 2017 року почав діяти Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо використання печаток юридичними особами та фізичними особами-підприємцями». Цей закон виключає обов’язкову наявність печатки для ведення підприємницької діяльності. Отже, фізична особа-підприємець має право використовувати у своїй діяльності печатку, але не зобов’язана це робити....

Читати далі

Скільки разів можна отримати матеріальну допомогу до відпустки?

          Матеріальна допомога на оздоровлення надається тільки при використанні основної щорічної відпустки. За статтею 12 Закону України «Про відпустки» щорічну відпустку на прохання працівника може бути поділено на частини будь-якої тривалості за умови, що основна, безперервна її частина становитиме не менше 14 календарних днів. При цьому така частина відпустки не обов’язково повинна бути першою її частиною. У випадку поділу щорічної відпустки на частини, допомога на оздоровлення виплачується працівникові один раз на рік при наданні будь-якої з частин щорічної відпустки....

Читати далі

Простій під час карантину

Знову карантин и тимчасова заборона діяльності! Попередні хвилі запровадження карантинних обмежень змушували роботодавців експериментувати із внесенням змін у порядок роботи своїх підприємств. Якщо реалізація альтернативних заходів не виправдовує зусиль, залишається встановлення режиму простою. Що Ви маєте знати про порядок введення такого режиму та захист своїх трудових прав? Простоєм визнається зупинення роботи всього підприємства чи його деяких структурних підрозділів через відсутність необхідних для виконання роботи організаційних або технічних умов, спричинену невідворотною силою або іншими обставинами. А як Ви знаєте, факт запровадження карантину вже належить до переліку форс-мажорних обставин, тобто обставин непереборної сили, що має своє законодавче закріплення. Введення простою на підприємстві не вимагає...

Читати далі

Як вивезти дитину за кордон, якщо я мати-одиначка?

          Якщо Ви маєте статус одинокої матері і бажаєте виїхати за кордон з дитиною віком до 16-ти років, Вам необхідно надати представнику Державної прикордонної служби України довідку (витяг з Державного реєстру актів цивільного стану) про народження дитини або її нотаріально засвідчену копію. Отримати документ можна у відділі РАЦС, де зазначають підставу внесення відомостей про батька відповідно до частини 1 статті 135 Сімейного кодексу України. Термін дії такого витягу безстроковий....

Читати далі