9:00 - 17:00

Час роботи Пн - Пт

+38067 318 7786

Номер для безкоштовної консультації

Facebook

Блог

Викторем > Блог (Page 3)

Чи може дитина не ходити до школи?

          Згідно із статтею 53 Конституції України повна загальна середня освіта є обов'язковою. Тому кожна дитини має отримати її відповідно до обраної форми. Якщо дитина знаходиться на очній формі навчання, то у разі  її відсутності на навчальних заняттях протягом 10-ти робочих днів поспіль з невідомих або без поважних причин навчальний заклад негайно повідомляє Національну поліцію та службу у справах дітей. Стаття 184 Кодексу України про адміністративні правопорушення передбачає  для батьків адміністративну відповідальності за ухилення від виконання передбачених законодавством обов’язків щодо забезпечення необхідних умов життя, навчання та виховання неповнолітніх дітей у вигляді штрафу у розмірі від 850...

Читати далі

Як мені зареєструвати місце проживання?

          Ви маєте звернутися до Центру адміністративних послуг або Державної міграційної служби із наступними документами: паспорт громадянина України (свідоцтво про народження), військовий квиток або посвідчення про приписку і документ про право власності на житло (або договір оренди чи згоду власника житла). За реєстрацію місця проживання сплачується адміністративний збір (у разі реєстрації місця проживання одночасно із зняттям з попереднього місця проживання, збір буде менше ніж через 30-ть днів після зняття з попереднього місця проживання)....

Читати далі

Як отримати свідоцтво про розірвання шлюбу?

           Розірвання шлюбу може бути здійснено шляхом звернення до органів РАЦС або подання позовної заяви до суду. При розірванні шлюбу через РАЦС свідоцтво про розлучення видається після подання та розгляду спільної заяви від подружжя на розлучення (або односторонньої заяви та судового рішення про недієздатність або зникнення безвісті другого з подружжя). При бажання отримання свідоцтва про розлучення на підставі рішення суду, таке свідоцтво видається за односторонньою заявою та рішенням суду про розлучення. Кожний із подружжя отримує свідоцтво про розлучення окремо....

Читати далі

Скільки аліментів на дитину сплачувати після 18-ти років?

          Відповідно до Сімейного кодексу України якщо повнолітні дочка, син продовжують навчання і у зв'язку з цим потребують матеріальної допомоги, батьки зобов'язані утримувати їх до досягнення 23 років за умови, що вони можуть надавати матеріальну допомогу. Право на утримання припиняється у разі припинення навчання. Батьки можуть або домовитися добровільно про розмір виплат (наприклад, з укладенням договору у нотаріуса) або звернутися до суду. Право на звернення до суду з позовом про стягнення аліментів має той з батьків, з ким проживає дочка, син, а також самі дочка, син, які продовжують навчання. Суд визначає розмір аліментів на повнолітніх дочку,...

Читати далі

Чи можуть мені заборонити займати посаду?

          Так, позбавлення права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю здійснюється з метою недопущення вчинення особою в подальшому злочинів з використанням певної посади чи в результаті зайняття певною діяльністю. Залежно від правопорушення стаття 30 Кодексу про адміністративні правопорушення України або стаття 55  Кримінального кодексу України передбачають відповідальність у вигляді позбавлення права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк, визначений за рішенням відповідного суду....

Читати далі

Чи можу я оскаржити заповіт?

            Так, можливість оскарження заповіту передбачена законом. Для того, щоб оскаржити, Ви маєте надати суду конкретні факти, які можуть довести, що заповіт укладено із порушенням вимог законодавства або довести, що волевиявлення заповідача не було вільним і не відповідало його волі. Суд може визнати заповіт частково недійсним і в тому випадку, якщо в нього не включені особи, які мають право на обов’язкову частку у спадщині, а саме: малолітні, неповнолітні, повнолітні непрацездатні діти спадкодавця, непрацездатна вдова (вдівець) та непрацездатні батьки, які спадкують, незалежно від змісту заповіту, половину частки, яка належала б кожному з них у разі спадкування за...

Читати далі

Як оцінити нерухомість самостійно

У червні, нарешті, запрацював сервіс електронних довідок про оціночну вартість в  єдиній базі даних звітів про оцінку нерухомого майна: evaluation.spfu.gov.ua Адже з 2018 року електронна реєстрація звітів обов'язкова і звіт без унікального номеру, незареєстрований в базі даних звітів вважається недійсним. Завдяки єдиній базі здійснюється електронне визначення оціночної вартості об’єкту нерухомості та формується електронна довідка про його оціночну вартість. Як Ви знаєте, визначати оціночну вартість об’єкту нерухомості необхідно з метою обчислення доходу платника податків від продажу (обміну) нерухомості чи в результаті прийняття спадщини або дарунку (за виключенням майна вартість якого оподатковується за нульовою ставкою). Такий дохід має бути визначений виходячи з ціни, яка...

Читати далі

Скільки аліментів на дитину сплачувати після 18-ти років?

          Відповідно до Сімейного кодексу України якщо повнолітні дочка, син продовжують навчання і у зв'язку з цим потребують матеріальної допомоги, батьки зобов'язані утримувати їх до досягнення 23 років за умови, що вони можуть надавати матеріальну допомогу. Право на утримання припиняється у разі припинення навчання. Батьки можуть або домовитися добровільно про розмір виплат (наприклад, з укладенням договору у нотаріуса) або звернутися до суду. Право на звернення до суду з позовом про стягнення аліментів має той з батьків, з ким проживає дочка, син, а також самі дочка, син, які продовжують навчання. Суд визначає розмір аліментів на повнолітніх дочку,...

Читати далі

Чи треба повідомляти податкову, якщо змінилася адреса?

          Так, це передбачене п. 70.7 ст. 70 Податкового кодексу України. Несвоєчасне повідомлення податкових органів про зміну місця проживання може призвести до несвоєчасної сплати податків та нарахування штрафних санкцій. Якщо громадянин має зобов’язання щодо сплати податків та зборів, податкові органи надсилають повідомлення-рішення про сплату таких податків за останньою податковою адресою. Після зміни особистих даних платник податків протягом місяця має звернутися до податкової інспекції та подати заяву за формою № 5ДР....

Читати далі

Коли рішення суду набуває чинності?

          Для правильного визначення моменту, коли рішення суду набуває чинності, Ви маєте визначити його форму (рішення, ухвала, постанова) та судом якої інстанції його було прийнято. Для різних інстанцій і судових рішень строки набрання чинності різні. Наприклад, якщо у Вас рішення суду першої інстанції, то воно набирає законної сили після закінчення строку на апеляційне оскарження  (у разі, коли його не оскаржила жодна з осіб, які брали участь у справі, а також осіб, які не брали участі у справі, якщо суд вирішив питання про їхні права, свободи, інтереси чи обов'язки)....

Читати далі