9:00 - 17:00

Час роботи Пн - Пт

+38067 318 7786

Номер для безкоштовної консультації

Facebook

Блог

Викторем > Блог (Page 15)

Моя відпустка припадає на вихідний 14 жовтня, чи враховується він?

          Святкові та неробочі дні, визначені статтею 73 Кодексу законів про працю не враховуються у визначенні тривалості щорічної відпустки і соціальної додаткової відпустки на дітей. Ця норма не поширюються на інші види відпусток.           Отже, якщо дні Вашої відпустки припадають на святковий чи неробочий день, то на ці дні відпустка продовжується, але такі дні не оплачуються....

Читати далі

Скільки я повинен сплачувати аліментів на одну дитину?

          Батьки самі можуть домовитися про сплату аліментів і добровільно визначити суму платежів. Якщо ж за домовленістю не виходить вирішити це питання, аліменти присуджуються за рішенням суду від дня подання позовної заяви. Суд встановлює розмір аліментів, беручи до уваги наступне:           Стаття 182 Сімейного кодексу України зазначає, що аліменти повинні забезпечувати повноцінний, всебічний розвиток дітей на достатньому рівні. Мінімальний гарантований розмір аліментних виплат на одну дитину встановлений на рівні не нижче 50% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку. Стаття 183 Сімейного кодексу України встановлює скільки відсотків аліменти становлять від доходу громадян: на одну...

Читати далі

Якщо втрачено свідоцтво про народження?

          Ви можете повторно отримати свідоцтво про народження у відділі реєстрації актів цивільного стану особисто у день звернення або протягом 15-ти днів після подання письмового запиту.           Повторні свідоцтва про народження дітей видаються батькам та усиновителям незалежно від віку дітей.           Якщо Вам виповнилося 16-ть років, Ви можете отримати повторне свідоцтво за наявності паспорту....

Читати далі

Роботодавець не хоче приймати заяву про звільнення, що роботи?

          Якщо роботодавець відмовляється прийняти та підписати Вашу заяву про звільнення – надсилайте заяву поштовим відправленням з повідомленням про вручення. День, в який роботодавець отримає Вашу заяву буде вважатися днем її подання. В останній день роботи вимагайте остаточний розрахунок та трудову книжку. Якщо Вам буде відмовлено – наступного дня можна не виходити на роботу та звертатися до суду.           Крім того, можна звернутися до Головного управління Держпраці за місцем знаходження підприємства із скаргою. У цьому випадку керівник підприємства буде притягнутий до відповідальності.            У разі необхідності звернення до суду, юристи...

Читати далі

Як зареєструвати народження дитини?

          Зареєструвати народження дитини батькам необхідно не пізніше 1 місяця від дня пологів, звернувшись до відділу РАЦС або Центру надання адміністративних послуг за місцем народження дитини або за місцем проживання одного з батьків. Обоє батьків повинні бути присутніми при поданні заяви, якщо вони мають різні прізвища. Разом із заявою батьки подають лікарське свідоцтво про народження, паспорти або документи, що засвідчують особи батьків, свідоцтво про шлюб.           Одночасно з державною реєстрацією народження дитини здійснюється визначення походження дитини та присвоєнням їй імені, прізвища та по батькові. Якщо на час народження дитини мати перебуває у шлюбі,...

Читати далі

Чи можна отримати декретні, якщо я безробітна?

          Для отримання допомоги по вагітності та пологам Вам потрібно у жіночій консультації за місцем перебування на обліку отримати медичну довідку встановленого зразку та довідку з центру зайнятості. Ці документи необхідно надати до регіонального відділення управління праці та соціального захисту населення за місцем реєстрації.           Зверніть увагу, що термін звернення до органів соціального захисту не може перевищувати шість місяців з дня закінчення відпустки по пологах, зазначеного у медичній довідці....

Читати далі

Як виписати людину?

           Зняття з реєстрації місця проживання здійснюється за заявою особи, яка бажає припинити реєстрацію за відповідною адресою. Така особа подає заяву до Центру надання адміністративних послуг, в якій викладається прохання зняти її з реєстрації. Одночасно із зняттям з реєстрації можна зареєструвати нове місце проживання.            Зняття з реєстрації місця проживання особи без її згоди здійснюється шляхом подання позовної заяви до суду. До позову власник житла має надати документи, які підтверджують право володіння житлом та обґрунтовані підстави для зняття людини з реєстрації.            Адвокати компанії «Вікторем» допоможуть Вам скласти позовну заяву...

Читати далі

Чи дійсний паспорт без прописки?

          Відсутність позначки про реєстрацію місця проживання не є підставою вважати паспорт громадянина України недійсним. Недійсним вважається паспорт, в якому не вклеєно фотокарток при досягненні його власником 25- і 45-річного віку.           Але, пам’ятайте, особа, яка знялася з реєстрації місця проживання в одному місці, має 30 календарних днів на те, щоб зареєструватися в іншому. Згідно Кодексу про адміністративні правопорушення України, особа, яка порушила термін реєстрації вперше, матиме попередження. А вдруге, протягом року – штраф від 17 до 51 грн....

Читати далі

Чи можу я звільнитися за власним бажанням без відпрацювання 2-х тижнів?

           Так, якщо Ви маєте на то поважні причини. Стаття 38 Кодексу законів про працю України містить перелік причин, які вважаються поважними, а саме: переїзд на нове місце проживання; переведення чоловіка або дружини на роботу в іншу місцевість; вступ до навчального закладу; неможливість проживання у даній місцевості, підтверджена медичним висновком; вагітність; догляд за дитиною до досягнення нею 14-річного віку або дитиною-інвалідом; догляд за хворим членом сім’ї відповідно до медичного висновку або інвалідом I групи; вихід на пенсію; прийняття на роботу за конкурсом.            За наявності будь-якої з цих причин, Ви можете звільнитися раніше...

Читати далі

Як приватизувати квартиру, якщо втрачено ордер?

           Ордер – це документ суворої звітності. Вам треба звернутися до комунального підприємства, куди він подавався при заселенні або до організації, якій підприємство було підпорядковано, а у випадку її відсутності чи ліквідації – до архіву.            Якщо за запитом до ЖЕКу та органів влади ордер не надано, Ви все рівно не втрачаєте право приватизації квартири, але доведеться вирішувати питання через суд. Крім документів, що можуть підтвердити Ваше проживання з певного часу, в суді  стануть корисними свідчення сусідів і родичів. За рішенням суду орган приватизації зможе провести процедуру переведення житла в приватну власність без...

Читати далі