9:00 - 17:00

Час роботи Пн - Пт

+38067 318 7786

Номер для безкоштовної консультації

Facebook

Блог

Викторем > Блог (Page 13)

В якому випадку мене можуть позбавити батьківських прав?

            Позбавлення батьківських прав здійснюється виключно в судовому порядку. Підстава для позбавлення батька або матері дитини батьківських прав міститься у вичерпному переліку, наведеному Сімейним кодексом України у статті 164. Такою підставою може стати: - залишення без поважної причини дитини в пологовому будинку або іншій установі здоров’я та відсутність відносно неї батьківського піклування протягом 6 місяців; - ухилення від виховання дітей (свідома і навмисна відсутність турботи, ігнорування потреб дитини та інше); - хронічний алкоголізм або наркотична залежність (необхідна наявність відповідних медичних висновків); - експлуатація дитини, в т.ч. примушування до жебракування та бродяжництва; - засудження за вчинення умисного кримінального правопорушення щодо дитини; -...

Читати далі

Чи можуть мене примусити йти у відпустку за свій рахунок?

          Ні, відпустка без збереження заробітної плати може бути надана тільки за Вашим бажанням, а саме на підставі Вашої особистої заяви. Якщо відпустка без збереження заробітної плати надається за сімейними підставами – її тривалість не може бути більше 15-ти календарних днів. Якщо ж відпустка без збереження заробітної плати надається через запровадження карантину – термін перебування у такій відпустці не включається у загальний 15-денний термін і подовжується на період запровадження карантину....

Читати далі

Чи можу я передумати розлучатися, якщо вже подав заяву до суду?

          Так, можете. По-перше, суд вживає заходів для примирення подружжя. Він може зупинити розгляд справи про розірвання шлюбу та встановити строк для примирення (не більше 6-ти місяців). Якщо протягом цього строку Ви з дружиною вирішили зберегти шлюб, Вам необхідно подати заяву про відмову від позову чи про залишення позову без розгляду. По-друге, під час наступного судового засідання Ви можете усно заявити по відмову розлучатися і суд закриває провадження за цією справою....

Читати далі

Як розлучитися, якщо чоловік іноземець?

          Для здійснення розлучення з иноемним громадянином застосовується: право країни громодянства подружжя; право країни, в якій подружжя проживало; право  країни, з якою у подружжя тісний зв'язок - батьківщина одного з подружжя, країна проживання його батьків і т.д. Нерідко шлюб припиняється за правом тієї держави, в якому у подружжя було останнє спільне місце проживання, якщо один з подружжя все ще проживає за цим місцем. Наприклад, якщо Ви з чоловіком проживали в Україні і Ви на цей момент продовжуєте тут проживати, розірвання Вашого шлюбу здійснюється по законодавству України. Якщо Ви з чоловіком не мали спільного проживання, право відповідно до...

Читати далі

Чи можуть бабуся і дідусь бачитися з онуком, якщо діти розлучилися?

         Так, стаття 257 Сімейного кодексу України надає бабі і діду право на спілкування зі своїми онуками та прийняття участі у їх вихованні. Той з батьків, з ким проживає дитина не має право перешкоджати у здійсненні бабою та дідом цього права.           Якщо дорослі не можуть домовитися добровільно, з метою захисту інтересів дитини питання щодо вчинення перешкод у спілкуванні з дитиною може бути розглянуто органами опіки та піклування чи безпосередньо в судовому порядку.           Адвокат компанії «Вікторем» допоможе Вам скласти позовну заяву до суду та захистить Ваші інтереси в суді....

Читати далі

У скільки років наступає кримінальна відповідальність?

           Якщо особі виповнилося 16 років до вчинення злочину, вона підлягає кримінальній відповідальності. Особи, які вчинили злочини у віці від 14 до 16 років підлягають кримінальній відповідальності вибірково – залежно від конкретного злочину. Наприклад, такі особи підлягають відповідальності за умисне вбивство, посягання на життя працівника правоохоронного органу, судді, умисне тяжке тілесне ушкодження, бандитизм, захоплення заручників, зґвалтування, крадіжку, грабіж, розбій, незаконне заволодіння транспортним засобом, хуліганство тощо....

Читати далі

Які документи потрібні щоб змінити ім’я дитині?

          Для зміни імені дитині Вам необхідно подати заяву про зміну імені в письмовій формі та надати паспорт громадянина України у відділення РАЦС за місцем проживання дитини. Якщо дитині вже виповнилося 14-ть років, заяву вона подає особисто, а батьки повинні надати письмову згоду на зміну імені. Така згода подається тільки від одного з батьків за умови, коли другий помер, визнаний безвісно відсутнім, оголошений померлим, визнаний обмежено дієздатним, недієздатним, позбавлений батьківських прав або відомості про нього виключено з актового запису про народження дитини чи внесені до нього за заявою матері....

Читати далі

Чи можу я працювати неповний робочий день?

           Так, стаття 56 Кодексу законів про працю надає Вам таке право. За Вашою заявою роботодавець може встановити неповний робочий день або неповний робочий тиждень. А якщо заявник – вагітна жінка чи жінка, яка має дитину віком до 14 років або дитину з інвалідністю, в тому числі таку, що знаходиться під її опікуванням, або здійснює догляд за хворим членом сім'ї відповідно до медичного висновку, роботодавець  зобов'язаний встановити їй неповний робочий день або неповний робочий тиждень.            Робота на таких умовах не тягне за собою обмеження будь-яких трудових прав працівника. Оплата праці здійснюється у...

Читати далі

Коли я повинен виконати рішення суду?

          Рішення суду виконується після набуття чинності таким рішенням. Ви можете виконати рішення суду добровільно. Добровільним вважається виконання рішення суду з моменту набуття ним чинності до відкриття виконавчого провадження. Якщо Ви ще не виконали рішення суду, а виконавче провадження вже відкрито, виконавча служба надсилає виконавчий лист дає Вам 10 днів для його виконання. І тільки після цього розпочинається стадія примусового виконання....

Читати далі

Моїй нареченій 16 років, як нам побратися?

          Згідно 23 статті Сімейного кодексу України, Вашій нареченій може бути надано право на шлюб за рішенням суду. Вона, особисто, якщо вже виповнилося 16-ть років, може подати заяву до суду. Суд заслуховує позицію батьків неповнолітньої особи, розглядає докази (якими може бути спільне проживання, народження дитини, вагітність) та визначає, чи відповідатиме інтересам неповнолітньої особи ранній шлюб.           Юристи компанії «Вікторем» допоможуть Вам скласти заяву до суду....

Читати далі