9:00 - 17:00

Час роботи Пн - Пт

+38067 318 7786

Номер для безкоштовної консультації

Facebook

Як повернути тимчасово-вилучене майно?

Не така вже і рідкість сьогодні коли власники автомобілів стають жертвами свавілля працівників Національної поліції. Патрульний, після перевірки свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу, просить оглянути номер кузова. І ось вже складається протокол про, начебто, наявні ознаки пошкоджень або штучні зміни номерів вузлів та агрегатів транспортного засобу - отже, є підозра скоєння кримінального правопорушення, передбаченого статтею 290 Кримінального кодексу України. Неочікуване для власника автомобіля стає складення акту огляду та тимчасового затримання транспортного засобу і, як наслідок, улюблене авто залишає власника на евакуаторі. Що робити в таких випадках? По-перше, пам’ятати, що вичерпний перелік підстав для тимчасового затримання транспортних засобів передбачено пунктом 2 Порядку тимчасового затримання...

Читати далі

Як я можу уникнути оплати судового збору?

           Ви можете звернутися до суду із заявою щодо відстрочення, розстрочення сплати судового збору, зменшення його розміру чи звільнення від його сплати. Із урахуванням Вашого майнового стану, суд може задовільнити це прохання за умовами, якщо: розмір судового збору перевищує 5% розміру річного доходу позивача за попередній календарний рік; позивач є військовослужбовцем; позивач має дитину до 14 років або дитину з інвалідністю, якщо інший з батьків ухиляється від сплати аліментів; позивач є одинокою матір’ю (батьком) і має дитину до 14 років або дитину з інвалідністю; позивач є членом малозабезпеченої чи багатодітної сім’ї; позивачем є особа, яка діє...

Читати далі

Де прописати дитину, якщо батьки за різними адресами?

          Якщо реєстрація місця проживання батьків здійснена за різними адресами, місце проживання дитини, яка не досягла 14 років, реєструється разом з одним із батьків за письмовою згодою другого з батьків. Реєстрація відбувається у присутності обох батьків або на підставі письмової згоди другого з батьків, засвідченої в установленому порядку. Виключенням є випадки, коли місце проживання дитини визначено відповідним рішенням суду або рішенням органу опіки та піклування....

Читати далі

Коли можуть застосувати дисциплінарне стягнення, якщо я у відпустці?

          Роботодавець має право застосувати дисциплінарне стягнення (догану або звільнення) не пізніше одного місяця з дня виявлення проступку. В цей час не враховується період звільнення працівника від роботи у зв’язку з тимчасовою непрацездатністю або його перебування у відпустці. Дисциплінарне стягнення не може бути застосоване пізніше шести місяців із дня вчинення проступку....

Читати далі

Якщо не відповіли на моє звернення, яка відповідальність?

          За статтею 20 Закону України «Про звернення громадян» Ваше звернення, якщо воно не потребує додаткового вивчення мало бути розглянуто невідкладно, але не пізніше 15-ти днів, в іншому випадку - протягом одного місяця з дня отримання. У випадку, коли Ваше питання неможливо вирішити протягом одного місяця, загальний термін розгляду не повинен перевищувати 45-ти днів, з додатковим повідомленням про це особи, яка звернулася. Порушення вимог цього закону, незаконна відмова у прийнятті та розгляді звернення (ст. 212-3 Кодексу про адміністративні правопорушення) тягнуть накладення штрафу на посадових осіб від 25-ти до 50-ти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, а повторне вчинення...

Читати далі

Скільки вихідних я маю як донор?

           Стаття 124 Кодексу законів про працю надає донору право на день відпочинку із збереженням середнього заробітку після кожного дня здійснення донації, навіть у свій вихідний день. А в день медичного обстеження та донації, працівник звільняється від роботи із збереженням середнього заробітку. Середній заробіток зберігається за працівником за рахунок коштів роботодавця. День відпочинку працівник може приєднати до своєї щорічної відпустки за бажанням і використати протягом року....

Читати далі

Як отримати дозвіл на вивезення дитини, якщо батько за кордоном?

           Згоду на вивезення дитини віком до 16-ти років, батько, який знаходиться за кордоном, може скласти у дипломатичному представництві або консульській установі України за кордоном або у нотаріуса відповідної держави перебування. Згода, посвідчена нотаріусом в подальшому має бути легалізована або засвідчена апостилем, якщо цього вимагає міжнародний договір України. У такій згоді має бути зазначені громадянство, прізвище, ім’я, по-батькові і дата народження особи, яка надає згоду; громадянство, прізвище, ім’я, по-батькові і дата народження особи, якій надається згода; громадянство, прізвище, ім’я, по-батькові і дата народження дитини; держава прямування і часовий проміжок перебування у цій державі....

Читати далі

Як розлучитися, якщо дитині немає року?

           Подати до суду позовну заяву про розлучення можна тільки з моменту досягнення дитиною одного року. Таке застереження передбачене статтею 110  Сімейного кодексу України з метою захисту інтересів жінки та дитини. До тих пір суд змушений буде відмовляти Вам у прийнятті позовної заяви. Виключенням можуть бути випадки: якщо одним із подружжя було скоєно злочин щодо іншого з них або дитини; якщо батьком дитини був визнаний інший чоловік (не чоловік з подружжя) або суд виключив дані про батька дитини з актового запису про народження....

Читати далі

Чи можна вийти з декрету, а потім знову повернутися в декрет?

          Згідно з частиною 3 статті 179 Кодексу законів про працю України відпустка для догляду за дитиною до досягнення нею 3-річного віку надається за бажанням жінки (чи інших осіб, передбачених законом) на підставі заяви. Протягом цього терміну Ви можете неодноразово припинити і знову поновити відпустку по догляду за дитину. Для повторного отримання відпустки Ви маєте написати заяву про її надання. Під час повернення на роботу та переривання декрету, виплата допомоги по догляду за дитиною припиняється....

Читати далі

Який розмір земельного податку?

          Ставки плати за землю та пільги щодо земельного податку, що має бути сплачений на відповідній території визначаються органами місцевого самоврядування. Ставка податку за земельні ділянки, нормативну грошову оцінку яких проведено, встановлюється у розмірі не більше 3% від їх нормативної грошової оцінки; для земель загального користування — не більше 1% від їх нормативної грошової оцінки; для сільськогосподарських угідь — не менше 0,3% та не більше 1% від їх нормативної грошової оцінки; для лісових земель — не більше 0,1% від їх нормативної грошової оцінки. Зa земельні ділянки, якi перебувають у постійному користуванні cуб’єктів господарювання (окрiм державної тa комунальної форм власності) —...

Читати далі