9:00 - 17:00

Час роботи Пн - Пт

+38067 318 7786

Номер для безкоштовної консультації

Facebook

Як оцінити нерухомість самостійно

У червні, нарешті, запрацював сервіс електронних довідок про оціночну вартість в  єдиній базі даних звітів про оцінку нерухомого майна: evaluation.spfu.gov.ua

Адже з 2018 року електронна реєстрація звітів обов’язкова і звіт без унікального номеру, незареєстрований в базі даних звітів вважається недійсним. Завдяки єдиній базі здійснюється електронне визначення оціночної вартості об’єкту нерухомості та формується електронна довідка про його оціночну вартість.

Як Ви знаєте, визначати оціночну вартість об’єкту нерухомості необхідно з метою обчислення доходу платника податків від продажу (обміну) нерухомості чи в результаті прийняття спадщини або дарунку (за виключенням майна вартість якого оподатковується за нульовою ставкою). Такий дохід має бути визначений виходячи з ціни, яка зазначена в договорі купівлі-продажу, але не може бути нижчою за оціночну вартість об’єкту, отриману шляхом електронного розрахунку або не нижче ринкової вартості, що була визначена кваліфікованим оцінювачем (суб’єктом оціночної діяльності).

Формування електронних довідок про вартість об’єкту нерухомості безоплатне.  Замовити таку довідку може будь-яка особа, яка має кваліфікований цифровий підпис. Дані, внесені до єдиної бази звітів зберігаються постійно. Інформація з єдиної базі звітів про оцінку буде відкритою, окрім відомостей, що становлять персональні дані. Єдина база забезпечує можливість доступу до інформації оцінювачів, нотаріусів та контролюючих органів у межах їх повноважень. А повноваження оцінювачів поширюються тільки на доступ до інформації, яка була внесена ними безпосередньо. Зареєстрований звіт про оцінку майна чинний протягом тридцяти календарних днів з моменту оцінки.

Отже, тепер будь-яка особа зможе власноруч сформувати довідку про оцінку нерухомого майна (будинок, квартира, садовий будинок, земельна ділянка, об’єкт незавершеного будівництва та інше) і  укласти правочин щодо нього. Під час посвідчення такого правочину нотаріус перевіряє зміст електронної довідки про оціночну вартість щодо відомостей про об’єкт нерухомості, унікальний номер та дату формування довідки.

Якщо ж Ви не згодні з вартістю об’єкту нерухомості, що було визначено автоматично, маєте право звернутися до суб’єкта оціночної діяльності та провести оцінку в загальному порядку, а звіт щодо неї буде також зареєстрований в єдиній базі.