9:00 - 17:00

Час роботи Пн - Пт

+38067 318 7786

Номер для безкоштовної консультації

Facebook

Простій під час карантину

Знову карантин и тимчасова заборона діяльності! Попередні хвилі запровадження карантинних обмежень змушували роботодавців експериментувати із внесенням змін у порядок роботи своїх підприємств. Якщо реалізація альтернативних заходів не виправдовує зусиль, залишається встановлення режиму простою. Що Ви маєте знати про порядок введення такого режиму та захист своїх трудових прав?

Простоєм визнається зупинення роботи всього підприємства чи його деяких структурних підрозділів через відсутність необхідних для виконання роботи організаційних або технічних умов, спричинену невідворотною силою або іншими обставинами. А як Ви знаєте, факт запровадження карантину вже належить до переліку форс-мажорних обставин, тобто обставин непереборної сили, що має своє законодавче закріплення.

Введення простою на підприємстві не вимагає Вашої згоди як працівника, але роботодавець має отримати погодження первинної профспілкової організації або представника трудового колективу. А за наявності можливості у підприємства, Вас можуть перевести за згодою та з урахуванням спеціальності і кваліфікації на іншу роботу на тому самому чи іншому підприємству, але не більше ніж на 1 місяць.

Роботодавець обов’язково має попередити Вас про запровадження режиму простою та видати відповідний наказ із зазначенням підстави запровадження, категорії працівників та підрозділів, на які поширюється простій, порядок оплати праці, дату початку простою та дату чи подію, з якою пов’язане припинення режиму простою. Наказом має бути передбачена необхідність присутності чи відсутності працівників на своїх робочих місцях, якщо це питання не врегульоване у правилах внутрішнього трудового розпорядку.

Ваші трудові відносини з підприємством під час простою не перериваються і підлягають оплаті з розрахунку не нижче двох третин тарифної ставки чи окладу. Це мінімальна державна гарантія оплати праці і роботодавець зобов’язаний дотримуватися цієї вимоги закону. Проте, він не позбавлений права встановлювати вищі рівні оплати на час простою за власним рішенням або у разі передбачення таких положень трудовим чи колективним договорами.

Крім того, протягом всього часу простою, Вам мають буті здійснені обов’язкові нарахування та виплати, які пов’язані з окладом, наприклад доплати за ступінь, стаж, звання тощо. У випадку настання тимчасової непрацездатності, працівник втрачає право на виплати під час простою, але йому призначатиметься допомога на підставі листка непрацездатності. І тривалість Вашої щорічної основної відпустки за поточний рік також не зменшується через перебування в простої.

І наостанок, за час простою роботодавець зобов’язаний сплачувати за Вас єдиний внесок, податок на доходи фізичних осіб, військовий збір, які підлягають нарахуванню у загальному порядку, навіть якщо в цей період база нарахування єдиного внеску виявиться нижчою за мінімальну заробітну плату.