9:00 - 17:00

Час роботи Пн - Пт

+38067 318 7786

Номер для безкоштовної консультації

Facebook

В якому випадку мене можуть позбавити батьківських прав?

            Позбавлення батьківських прав здійснюється виключно в судовому порядку. Підстава для позбавлення батька або матері дитини батьківських прав міститься у вичерпному переліку, наведеному Сімейним кодексом України у статті 164. Такою підставою може стати:

– залишення без поважної причини дитини в пологовому будинку або іншій установі здоров’я та відсутність відносно неї батьківського піклування протягом 6 місяців;

– ухилення від виховання дітей (свідома і навмисна відсутність турботи, ігнорування потреб дитини та інше);

– хронічний алкоголізм або наркотична залежність (необхідна наявність відповідних медичних висновків);

– експлуатація дитини, в т.ч. примушування до жебракування та бродяжництва;

– засудження за вчинення умисного кримінального правопорушення щодо дитини;

– жорстоке поводження з дітьми (приниження, фізичне або психічне насильство тощо).