9:00 - 17:00

Час роботи Пн - Пт

+38067 318 7786

Номер для безкоштовної консультації

Facebook

Податкова знижка на навчання

Сплачуєте за власне навчання або навчання дитини? 2020 рік добігає кінця, але у Вас ще є час по 31 грудня 2020 року (включно) скористатися податковою знижкою щодо сплачених коштів та повернути собі частину витрат.

Законодавство України надає право громадянам на зменшення оподатковуваного доходу за податковою знижкою. Для зменшення такого доходу громадянин-платник податку може включати кошти, витрачені ним на користь вітчизняних закладів дошкільної, позашкільної, загальної середньої, професійної (професійно-технічної), вищої освіти та частково компенсувати вартість освіти, здобутої ним особисто та/або членом його сім’ї першого ступеня споріднення. Такий громадянин обов’язково повинен бути офіційно працевлаштованим і отримувати заробітну плату, яка підлягає оподаткуванню.

Здійснення таких витрат необхідно підтверджувати документами, наприклад, копією договору про надання послуг з освіти. Зверніть увагу, в договорі про навчання має бути зазначено прізвище, ім’я та по батькові особи, яка безпосередньо навчалася (дитини, іншого члена сім’ї). Крім цього, додаються копії особистих документів, платіжні та розрахункові документи, зокрема квитанції, фіскальні або товарні чеки, касові ордери; документи, які підтверджують ступінь споріднення члена сім’ї; тощо.

Підстави для нарахування податкової знижки і конкретні суми мають бути зазначені у річній податковій декларації про майновий стан і доходи, яку громадяни мають право подати по 31 грудня 2020 року (включно).

Подавати декларацію про майновий стан і доходи для отримання податкової знижки можна особисто  або в електронному вигляді через Електронний кабінет платника.

Отримувати податкову знижку можна декілька разів, доки Ви сплачуєте за навчання. А якщо у Вас декілька дітей чи інших членів сім’ї, які навчаються – можна отримати компенсацію за кожного з них. В цьому випадку, подається одна декларація, в якій зазначається загальна сума.

Кошти будуть переведенні на Ваш банківський рахунок протягом 60-ти днів з дня подання декларації. Розмір податкової знижки не може перевищувати розмір сплаченого податку з доходів фізичних осіб  і складе 18 % від вартості навчання.

Але, якщо Ви не скористаєтесь своїм правом на податкову знижку до кінця податкового року, наступного за звітним, таке право на наступний податковий рік за Вами не зберігається.