9:00 - 17:00

Час роботи Пн - Пт

+38067 318 7786

Номер для безкоштовної консультації

Facebook

Право на відпустки за минулі роки

Літо… Всі ми тепло згадуємо торішнє літо, життя за планом без карантинних обмежень: хтось відпочивав, хтось радів за інших, накопичуючи відпустки. Можливо, саме зараз настав час зробити перерву, якщо Ви завзято працювали або використати тимчасову нестабільність на підприємстві?

Зверніть увагу на те, що працівник зберігає своє право на щорічні відпустки за всі минулі роки, якщо вони не були використані.

Так, Вам, мабуть, відомо, що стаття 11 Закону України «Про відпустки» забороняє ненадання працівнику щорічної відпустки повної тривалості протягом двох років поспіль. А стаття 12 цього закону ще й вимагає надання працівнику невикористаної частини щорічної відпустки до кінця робочого року і не пізніше дванадцяти місяців після закінчення робочого року. Але ж, незважаючи на такі положення закону, українське трудове законодавство не обмежує працівника в його праві використати щорічні відпуски за минулі роки протягом будь-якого строку.

Таким чином, роботодавець не може відмовити Вам у наданні декількох відпусток, невикористаних за минулі рокі, якщо Ви напишете заяву. Роботодавець має право втручатися у визначення тривалості відпустки лише в одному випадку. Обмеження тривалості відпустки можливо, якщо довга відсутність працівника негативно впливає на оперативну діяльність підприємства та виробничий процес. Втім, таке обмеження необхідно обґрунтувати.

Навіть, обмеження, встановлене статтею 10 Закону України «Про відпустки» про те, що загальна тривалість щорічних відпусток не повинна перевищувати 59 календарних днів, а для працівників, зайнятих на підземних гірничих роботах, — 69 календарних днів за один робочий рік, не може бути застосовано роботодавцем. Принаймні, Міністерство соціальної політики наполягає на цьому. У своїх рекомендаціях державний орган зазначає, що такі обмеження не поширюються у разі надання щорічної відпустки за минулі періоди, вони стосуються тільки тривалості щорічної відпустки за останній відпрацьований робочий рік.

Отже, Ви можете використати свої відпустки за попередні роки. До речі, Ви, навіть, маєте право обирати яку саме відпустку використати насамперед: за поточний рік чи за минулий. І пам’ятайте, якщо Ви, раптом, вирішили звільнитися – Ви маєте право отримати компенсацію за всі невикористані дні своїх щорічних відпусток.