9:00 - 17:00

Час роботи Пн - Пт

+38067 318 7786

Номер для безкоштовної консультації

Facebook

Як повернути 1% вартості придбаного житла (збір до Пенсійного фонду)

Маючи на меті придбати нарешті своє власне житло і укласти договір купівлі-продажу нерухомого майна, Ви звертаєтесь до нотаріусу. А нотаріальне посвідчення договорів купівлі-продажу здійснюється за обов’язкової умови надання документального підтвердження сплати збору на обов’язкове державне пенсійне страхування.

Відповідно до п. 9 ч. 1 ст. 1 Закону України «Про збір на обов’язкове державне пенсійне страхування» платниками збору на обов’язкове державне пенсійне страхування є підприємства, установи та організації незалежно від форм власності та фізичні особи, які придбавають нерухоме майно. Виняток складають державні підприємства, установи і організації, що придбавають нерухоме майно за рахунок бюджетних коштів, установи та організації іноземних держав, що користуються імунітетами і привілеями згідно із законами та міжнародними договорами України, згода на обов’язковість яких надана Верховною Радою України, а також громадяни, які придбавають житло і перебувають у черзі на одержання житла або придбавають житло вперше.

Отже, якщо Ви вперше бажаєте придбати квартири чи будинок, Ви зрадієте, з того, що законодавець надає Вам пільгу та позбавляє обов’язку сплачувати збір на обов’язкове державне пенсійне страхування. На жаль, ні! Справа в тому, що нотаріус не має повноважень та можливості перевірити інформацію щодо придбання житла вперше, він повинен посвідчити договір купівлі-продажу нерухомого майна тільки отримавши від Вас квитанцію про сплату збору. До цього нотаріуса зобов’язує п. 15-3 Постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження порядку сплати збору на обов’язкове державне пенсійне страхування з окремих видів господарських операцій».

А розмір збору складає 1% вартості нерухомого майна, зазначеної в договорі купівлі-продажу такого майна. Чималі гроші для середньостатистичного українця! І що ж дарувати їх державі? Позбавлення громадян можливості звільнення від оплати збору, не надає державі права отримувати неналежну вигоду на підставі  відсутності дієвого правового механізму дотримання закону. Відповідно до цього, кожний громадянин, який вперше придбав житло та сплатив збір, має право його повернути.

Саме тому, сучасна практика українського судочинства досить позитивно ставиться до задоволення вимог громадян щодо повернення коштів, сплачених як збір на обов’язкове державне пенсійне страхування. Таким чином, громадянам, які вперше придбали житло і змушені були сплатити збір до Пенсійного фонду для нотаріального посвідчення договору купівлі-продажу, необхідно звернутися до суду про повернення безпідставно сплачених коштів.

Наявність договору купівлі-продажу нерухомого майна (житла) та підтверджувального документу про сплату збору на обов’язкове державне пенсійне страхування достатні підстави для звернення до суду для захисту Ваших інтересів і отримання своїх коштів.