9:00 - 17:00

Час роботи Пн - Пт

+38067 318 7786

Номер для безкоштовної консультації

Facebook

Банкрутство фізичних осіб (як позбутися боргів або банкрутство задля порятунку)

Ви відчайдушно намагаєтесь дотримуватися закону та своєчасно сплачувати кредити, штрафні санкції та інші заборгованості? А борговий тягар все збільшується і заробітку не вистачає? Нажаль, кількість громадян, які потрапили сьогодні у скрутне фінансове становище зростає, а як знайти вихід у межах закону і врятуватися від боргів – відомо не всім!

Кодекс України з процедур банкрутства, який було введено в дію 21 жовтня 2019 року, тепер надає можливість фізичній особі боржнику ефективно врегулювати свої питання з кредиторами та відновити платоспроможність.

Наразі, новий закон пропонує механізм задоволення вимог кредиторів шляхом реструктуризації та/або погашення боргів шляхом реалізації майна, а у випадку неможливості відновлення платоспроможності – визнання боржника банкрутом. Визнання банкрутом, в свою чергу, надає фізичній особі суттєві переваги у такому становищі, а саме:

 • борги вважаються погашеними;
 • припиняється нарахування штрафних санкцій;
 • арешт майна боржника та інші обмеження накладаються виключно судом в межах справи про банкрутство;
 • податковий борг, що виник протягом трьох років до дня відкриття провадження, визнається безнадійним та списується.

Отже, фізична особа, визнана банкрутом, звільняється від подальшого виконання вимог кредиторів і всі борги вважаються погашеними, за виключенням:

 • відшкодування шкоди, завданої каліцтвом, іншим ушкодженням здоров’я або смертю фізичної особи;
 • сплати аліментів;
 • виконання інших вимог, які нерозривно пов’язані з особистістю фізичної особи.

 

Не можеш сплатити борг – до суду із заявою!

Звернутися до суду із заявою про відкриття провадження у справі про неплатоспроможність можна при наявності наступних підстав:

 • розмір прострочених зобов’язань перед кредитором (кредиторами) становить не менш як 30 мінімальних розмірів заробітної плати;
 • боржник припинив погашати кредити чи здійснювати інші планові платежі у розмірі понад 50% місячних платежів за кожним із зобов’язань упродовж двох місяців;
 • суд видав постанову у виконавчому провадженні про відсутність у фізичної особи майна, на яке можна звернути стягнення;
 • інші факти, які підтверджують, що боржник найближчим часом не зможе виконати грошові зобов’язання чи здійснювати звичайні поточні платежі.

 

Разом із заявою боржник подає документи, що підтверджують існування заборгованості, наявність майна, рахунків, відомості про доходи, перелік кредиторів і боржників, копії документів, що підтверджують право власності, перелік майна, що перебуває в заставі, копії документів про вчинені правочини, декларацію про майновий стан, інформацію про судимості та інші документи.

До речі, кредитор не має права ініціювати банкрутство фізичної особи за жодних обставин, провадження у справі про неплатоспроможність боржника може бути відкрито лише за його заявою.

Після завершення процедури погашення боргів та закриття провадження у справі, суд ухвалює рішення про звільнення боржника від боргів, які з цього моменту вважаються погашеними. Впродовж п’яти років після ухвалення такого рішення не може бути відкрито провадження у справі про неплатоспроможність щодо цієї фізичної особи. А ця особа, в свою чергу, повинна письмово повідомляти сторону під час укладення договору кредиту, позики, застави, поруки тощо, про факт визнання її банкрутом.

Юридична компанія «Вікторем» вже сьогодні надає допомогу у справах щодо Ваших кредитних зобов’язань.