9:00 - 17:00

Час роботи Пн - Пт

+38067 318 7786

Номер для безкоштовної консультації

Facebook

Законні вимоги споживача

Права споживача у разі придбання ним товару неналежної якості встановлені статтею 8 Закону України «Про захист прав споживачів».
У разі виявлення протягом встановленого гарантійного строку недоліків товару, споживач має право вимагати:

  • пропорційного зменшення ціни;
  • безоплатного усунення недоліків товару в розумний строк;
  • відшкодування витрат на усунення недоліків товару.

У разі виявлення протягом встановленого гарантійного строку істотних недоліків товару, які виникли з вини виробника товару (продавця, виконавця), або фальсифікації товару, на підставі обов’язкових для сторін правил чи договору, споживач має право за своїм вибором вимагати:

  • розірвання договору та повернення сплаченої за товар грошової суми;
  • заміни товару на такий же товар або на аналогічний, з числа наявних у продавця (виробника).

Зазначені вимоги пред’являються на вибір споживача продавцеві за місцем купівлі товару, виробникові або підприємству, що задовольняє ці вимоги за місцезнаходженням споживача.

Права споживача

Споживач має право пред’явити одну з вимог, а вразі її невиконання заявити іншу.

Продавець і виробник під час продажу (реалізації) товару зобов’язані інформувати споживача про підприємства, що задовольняють вимоги. За ненадання такої інформації встановлюється відповідальність згідно із статтями 15 і 23 Закону України «Про захист прав споживачів».

Продавець, виробник (підприємство, що задовольняє вимоги) зобов’язані прийняти товар неналежної якості у споживача і задовольнити його вимоги.

За наявності товару вимога споживача про його заміну підлягає негайному задоволенню, а в разі виникнення потреби в перевірці якості – протягом чотирнадцяти днів або за домовленістю сторін.

У разі відсутності товару вимога споживача про його заміну підлягає задоволенню у двомісячний строк з моменту подання відповідної заяви.

При пред’явлені споживачем вимоги про безоплатне усунення недоліків товару, корисно знати:

  • недоліки повинні бути усунуті протягом чотирнадцяти днів з дати його пред’явлення або за згодою сторін в інший строк;
  • на письмову вимогу споживача на час ремонту йому надається (з доставкою) товар аналогічної марки (моделі, артикулу, модифікації) незалежно від моделі;
  • за кожен день затримки виконання вимоги про надання товару аналогічної марки (моделі, артикулу, модифікації) та за кожний день усунення недоліків понад установлений строк (чотирнадцять днів) споживачеві виплачується неустойка в розмірі одного відсотка вартості товару;
  • споживач має право пред’явити виробнику (продавцю) вимогу про безоплатне усунення недоліків товару після закінчення гарантійного строку, якщо в товарі було виявлено недоліки (істотні недоліки), допущені з вини виробника.

Вимоги споживача розглядаються після пред’явлення споживачем розрахункового документа, а щодо товарів, на які встановлено гарантійний строк, – технічного паспорта чи іншого документа, що його замінює, з позначкою про дату продажу.

Придбали товар з недоліками або неналежної якості, маєте сумнів як оформити та куди відправити вимогу, не отримали відповідного реагування на вимогу, звертайтесь за правовою допомогою до фахівців юридичної компанії “Вікторем”. Ми знаємо як Вам допомогти.