9:00 - 17:00

Час роботи Пн - Пт

+38067 318 7786

Номер для безкоштовної консультації

Facebook

Житлово-комунальні послуги

Споживачам житлово-комунальних послуг

З червня 2018 року поступово буде вступати в силу закон України «Про житлово-комунальні послуги». Новий закон запроваджує численні зміни як для споживачів, так і для виконавців комунальних послуг.

Що ви маєте знати про жкп

Закон регулює відносини, що виникають у процесі надання споживачам послуг з управління багатоквартирним будинком, постачання теплової енергії, постачання гарячої води, централізованого водопостачання, централізованого водовідведення та поводження з побутовими відходами, а також відносини, що виникають у процесі надання послуг з постачання та розподілу електричної енергії і природного газу споживачам у житлових, садибних, садових, дачних будинках.

Договір про надання комунальних послуг

Для отримання комунальних послуг споживач має право обрати модель організації договірних відносин щодо надання послуг. Договір може укладатися кожним співвласником багатоквартирного будинку самостійно (індивідуальний договір) або від імені та за рахунок усіх співвласників багатоквартирного будинку управителем (колективний договір). Об’єднання співвласників багатоквартирного будинку в їхніх інтересах може укласти відповідний договір про надання комунальних послуг, як колективним споживачем.

У межах одного багатоквартирного будинку дозволяється обрання різних моделей організації договірних відносин за різними видами комунальних послуг. Комунальні послуги з постачання та розподілу природного газу, постачання та розподілу електричної енергії надаються виключно на підставі індивідуальних договорів.

Надання комунальних послуг продовжуватиметься за старою системою договірних відносин до 1 травня 2019 року. Починаючи з 1 травня 2019 року, кожен будинок обиратиме моделі відносин з виконавцями комунальних послуг. Старі договори діятимуть до моменту, поки власники не укладуть договори за новим законом.

Пеня за несвоєчасну оплату комунальних послуг

До 1 травня 2019 року відтерміновано набрання чинності частини закону про застосування пені за невчасну оплату житлово-комунальних послуг, в зв’язку з відсутністю типових договорів на надання послуг, які має підготувати Кабінет Міністрів.

Відключення за борги

До речі, у випадку наявності заборгованості з оплати житлово-комунальних послуг, виконавець комунальних послуг має таки право обмеження або припинення комунальної послуги (крім послуг з постачання та розподілу електричної енергії та природного газу). Але, це правомірно при умові непогашення в повному обсязі заборгованості за спожиті комунальні послуги протягом 30 днів з дня отримання споживачем попередження від виконавця. Таке попередження надсилається споживачу не раніше наступного робочого дня після спливу граничного строку оплати комунальної послуги, визначеного законодавством та/або договором про надання відповідної комунальної послуги. Постачання комунальної послуги відновлюється в повному обсязі протягом наступного дня з дати повного погашення заборгованості за фактично спожиті послуги чи з дати укладення угоди про реструктуризацію заборгованості.

Своє тепло і гаряча вода

У багатоквартирних будинках, у яких не менш як половина квартир та нежитлових приміщень відключена від мереж централізованого опалення та централізованого постачання гарячої води, власники квартир та нежитлових приміщень, приєднаних до таких мереж, не зобов’язані, але мають право виключно за власним рішенням у встановленому порядку відключити від них свою квартиру чи нежитлове приміщення та влаштувати систему індивідуального теплопостачання (опалення та/або гарячого водопостачання) у такій квартирі чи нежитловому приміщенні.

Не допускається примусове відключення від мереж централізованого опалення та постачання гарячої води власників квартир та нежитлових приміщень, приєднаних до таких мереж, у багатоквартирних будинках у разі відключення від цих мереж інших власників квартир та нежитлових приміщень.

Юридична компанія «Вікторем» надає консультації щодо отримання комунальних послуг та допомагає захистити Ваші права та інтереси.