9:00 - 17:00

Час роботи Пн - Пт

+38067 318 7786

Номер для безкоштовної консультації

Facebook

Позовна заява про стягнення заборгованості

Викторем > Господарська діяльність  > Позовна заява про стягнення заборгованості

Позовна заява про стягнення заборгованості

Питання стягнення дебіторської заборгованості відноситься до господарських спорів, які виникають у зв’язку з невиконанням стороною умов договору щодо оплати вартості товару (послуг, робіт).

 

Під час складання позовної заяви про стягнення дебіторської заборгованості, необхідно визначити пункти договору, які встановлюють:

  • відносини сторін;
  • предмет договору;
  • порядок розрахунків;
  • право вимоги;
  • застосування штрафних санкцій

Підставою для пред’явлення позовних вимог є докази наявності заборгованості, тобто невиконання контрагентом зобов’язань за умовами договору.

Доказами можуть бути: розрахунок заборгованості, акт приймання-передачі послуг, акт виконання робіт, накладна на поставлений товар, акт звірки розрахунків тощо.

В обґрунтування позовних вимог позивач повинен посилатися на конкретні умови договору, якими встановлено права та обов’язки сторін, а також на норми закону, які встановлюють обов’язок виконання зобов’язання.

До позовної заяви слід додати розрахунок нарахованих штрафних санкцій, розмір та види яких встановлено договором або передбачено законом. Ця інформація обов’язково зазначається в позовній заяві.

Вимоги в позовній заяві про стягнення заборгованості складаються із визначення окремо суми заборгованості та штрафних санкцій.

Заява підписується особою, яка має право підпису. До заяви додаються копії установчих документів та доказів.

При складанні позовної заяви про стягнення дебіторської заборгованості необхідно пам’ятати про наступні вирішальні моменти:

  • Строки позовної давності;
  • Визначення підсудності;
  • Обов’язок позивача надіслати копії позовної заяви та доданих до неї документів відповідачу.

Право звернення особи (громадянина України, іноземця, особи без громадянства, юридичної особи) до суду за вирішенням спору передбачено статтею 124 Конституції України. Проте, ефективність реалізації цього права залежить від певних юридичних знань та досвіду.

На перший погляд здається, що успіх підготовки позовної заяви полягає в дотриманні певного алгоритму. Але, юридично-грамотне складання позовної заяви вимагає глибокого аналізу, як обставин конкретної ситуації, так і відповідних положень чинного законодавства.

Юридична компанія «Вікторем» пропонує послугу складання позовних заяв про стягнення дебіторської заборгованості, з подальшим представництвом інтересів позивача в господарському суді.