Вирішення господарських суперечок
Господарський суперечки – це суперечка, яка може виникнути в процесі здійснення господарської діяльності.
Можна виділити такі види господарських спорів:
- 1.Спори, що виникають на етапі укладення договорів;
- 2.Спори, пов’язані з виконанням договорів;
- 3.Майнові спори;
- 4.Немайнові спори.
Кожен вид спору має свої особливості та механізми для вирішення, передбачені чинним законодавством.
Для тих, хто має на меті захистити свої права та інтереси в господарських відносинах та розраховувати на успіх вирішення господарського спору, наша універсальна порада – ретельно фіксувати наміри та волевиявлення сторін у письмовому вигляді.
Невід’ємною, і іноді вирішальною, частиною процесу господарських відносин – є своєчасне та юридично грамотне складання і надсилання контрагенту листів, пропозицій, вимог, претензій, погодження сторін, актів усунення недоліків, протоколів розбіжностей та інше. Всі ці документи можуть стати доказами під час вирішення суперечки.
Господарські спори можуть вирішуватися в досудовому або судовому порядку.
Відповідно до положень Господарського процесуального кодексу:
- – сторони вживають заходів для досудового врегулювання спору за домовленістю між собою або у випадках, коли такі заходи є обов’язковими згідно із законом;
- – особи, які порушили права і законні інтереси інших осіб, зобов’язані поновити їх, не чекаючи пред’явлення претензії чи позову.
Судовий розгляд господарського спору починається з моменту прийняття до розгляду позовної заяви та відкриття провадження господарським судом.
Вирішальною стадією господарського спору є судовий процес. Ця стадія передбачає застосування різноманітних інструментів захисту позиції тієї чи іншої сторони, а саме: подання відзиву на позовну заяву, доказів, клопотань, заяв, письмових пояснень, показання свідків та інше.