9:00 - 17:00

Час роботи Пн - Пт

+38067 318 7786

Номер для безкоштовної консультації

Facebook

 

Вирішення господарських суперечок

High moral and ethics standards.
Викторем > Господарська діяльність  > Вирішення господарських суперечок

Вирішення господарських суперечок

Господарський суперечки – це суперечка, яка може виникнути в процесі здійснення господарської діяльності.

Можна виділити такі види господарських спорів:

  • 1.Спори, що виникають на етапі укладення договорів;
  • 2.Спори, пов’язані з виконанням договорів;
  • 3.Майнові спори;
  • 4.Немайнові спори.

Кожен вид спору має свої особливості та механізми для вирішення, передбачені чинним законодавством.

 

Для тих, хто має на меті захистити свої права та інтереси в господарських відносинах та розраховувати на успіх вирішення господарського спору, наша універсальна порада – ретельно фіксувати наміри та волевиявлення сторін у письмовому вигляді.

Невід’ємною, і іноді вирішальною, частиною процесу господарських відносин – є своєчасне та юридично грамотне складання і надсилання контрагенту листів, пропозицій, вимог, претензій, погодження сторін, актів усунення недоліків, протоколів розбіжностей та інше. Всі ці документи можуть стати доказами під час вирішення суперечки.

Господарські спори можуть вирішуватися в досудовому або судовому порядку.

Відповідно до положень Господарського процесуального кодексу:

  • – сторони вживають заходів для досудового врегулювання спору за домовленістю між собою або у випадках, коли такі заходи є обов’язковими згідно із законом;
  • – особи, які порушили права і законні інтереси інших осіб, зобов’язані поновити їх, не чекаючи пред’явлення претензії чи позову.

Судовий розгляд господарського спору починається з моменту прийняття до розгляду позовної заяви та відкриття провадження господарським судом.

Вирішальною стадією господарського спору є судовий процес. Ця стадія передбачає застосування різноманітних інструментів захисту позиції тієї чи іншої сторони, а саме: подання відзиву на позовну заяву, доказів, клопотань, заяв, письмових пояснень, показання свідків та інше.