9:00 - 17:00

Час роботи Пн - Пт

+38067 318 7786

Номер для безкоштовної консультації

Facebook

 

Юридична експертиза договору

High moral and ethics standards.
Викторем > Господарська діяльність  > Юридична експертиза договору

Юридична експертиза договору

Договір – це узгоджена сторонами домовленість про виникнення, виконання, зміну, припинення певних відносин на підставі визначених умов, строків, прав та обов’язків

 

Сторони є вільними в укладенні договору, виборі контрагента та визначенні умов договору, які не суперечать чинному законодавству.

Юридично правильно складений договір – це запорука виконання сторонами своїх зобов’язань та спосіб захисту, у разі порушення, встановлених договором прав.

Загальні положення, вимоги щодо змісту, істотних умов, форми, порядок укладення окремих видів договорів визначені в розділах II та III книги п’ятої Цивільного кодексу України, а також в розділах IV та VI Господарського кодексу України.

Юридична експертиза договору полягає у:

  • 1.Перевірці законності договору. Відповідно до частини першої статті 215 Цивільного кодексу України, підставою недійсності правочину є недодержання в момент вчинення правочину стороною (сторонами) вимог, які встановлені частинами першою-, третьою, п’ятою та шостою статті 203 цього Кодексу.
  • 2.Перевірці змісту договору на відповідність волі сторін. Іншими словами, договір має стовідсотково відтворювати узгоджену мету контрагентів: купити певну річ; поставити товар; надати послугу; залишити щось на зберігання; виконати роботу; сплатити кошти за поставлений товар, виконані роботи, надані послуги та інше.
  • 3.Перевірці розумного балансу прав та обов’язків сторін. Недобросовісні контрагенти навмисно збільшують обсяг своїх прав та максимально зменшують свої обов’язки та відповідальність.
  • 4.Перевірці строків виконання зобов’язань та дії договору. Трапляються випадки, коли строки виконання зобов’язань в договорі невизначені або виконання їх залежить від певної події, яка може взагалі не настати до закінчення строку дії договору.
  • 5.Перевірці відповідальності сторін за невиконані зобов’язання. Договором може бути встановлена відповідальність тільки однієї сторони, інша ж сторона звільняє себе повністю або частково.
  • 6.Перевірці контрагенту. Чи зареєстрований він в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, чи не перебуває в процесі припинення діяльності, чи відповідають його види економічної діяльності змісту договору, чи правильно зазначено юридичну адресу, а також особу, яка має право підпису та інше.

Кожний договір є індивідуальним. Що є законним для одного виду договору є неприпустимим до іншого та тягне за собою його недійсність.

Також, не слід забувати про форс-мажорні обставини або обставини непереборної сили, перелік яких законодавчо не визначений. Саме тому, вони повинні встановлюватись в рамках конкретного договору, з урахуванням вірогідних обставин та ризиків.

Отже, якщо у Вас є сумніви, радимо не ставити свій підпис без проведення повної юридичної експертизи договору. Лише спеціаліст зможе виявити у звичайному тексті прихований підтекст та помітити між строк те, що не видно неозброєним оком.