9:00 - 17:00

Час роботи Пн - Пт

+38067 318 7786

Номер для безкоштовної консультації

Facebook

 

Уточнення тендерної документації

High moral and ethics standards.
Викторем > Антимонопольне законодавство  > Уточнення тендерної документації

Уточнення тендерної документації

Уточнення та коригування тендерної документації

Умови надання роз’яснень щодо тендерної документації та внесення змін до неї встановлені у статті 23 Закону України «Про публічні закупівлі» від 25.12.2015 № 922-VІІІ (далі – «Закон»).

 

Будь-який Учасник процедури закупівлі має право не пізніше, ніж за 10 днів до закінчення строку подання тендерної пропозиції, звернутися через електронну систему закупівлі до Замовника за роз’ясненнями щодо тендерної документації, а також звернутися до Замовника з вимогою щодо усунення порушення під час проведення процедури закупівлі.

Усі звернення за роз’ясненнями та звернення щодо усунення порушення автоматично оприлюднюються в електронній системі закупівлі без ідентифікації особи, яка звернулася до Замовника.

Підставами для звернення за роз’ясненнями та з вимогами про усунення порушень до Замовника є випадки, якщо в тендерній документації виявлено:

  • недостатність технічної або будь-якої іншої інформації;
  • встановлення нереальних строків поставки товару;
  • встановлення ціни на товар, роботу або послугу нижче ринкової;
  • наявність умов, що обмежують конкуренцію;
  • наявність будь-яких інших запитань до тендерної документації, які виникли під час підготовки пропозиції.

Замовник зобов’язаний протягом трьох робочих днів з дня оприлюднення звернення надати роз’яснення та оприлюднити його.

У разі несвоєчасного надання або ненадання Замовником роз’яснень щодо змісту тендерної документації строк подання тендерних пропозицій автоматично продовжується електронною системою не менш, як на сім днів.

Будь-який Учасник може оскаржити умови, встановлені в тендерній документації, а також рішення, дії та бездіяльність тендерного комітету Замовника, у разі безпідставної відмови або ігнорування вимоги про усунення порушення під час проведення процедури закупівлі.

Скарга до Антимонопольного комітету України (далі – скарга до АМКУ) подається у формі електронного документа через електронну систему закупівлі, тобто безпосередньо з електронного кабінету Учасника.

Скарги, що стосуються тендерної документації та/або прийнятих рішень, дії чи бездіяльності Замовника, що відбулися до закінчення строку, установленого для подання тендерних пропозицій, можуть подаватися до органу оскарження з моменту оприлюднення оголошення про проведення торгів, але не пізніше, ніж за чотири дні до дати, встановленої для подання тендерних пропозицій.

Порядок оскарження умов в тендерній документації з вимогою внесення змін до тендерної документації визначено статтею 18 Закону.

Скласти обґрунтовану вимогу про усунення порушень під час проведення процедури закупівлі, підготувати скаргу до АМКУ з вимогою внесення змін до тендерної документації з подальшим представництвом інтересів скаржника допоможуть фахівці юридичної компанії «Вікторем».